EN

Альона Соломадіна в галереї Артсвіт (Дніпро)

9 вересня о 19.00

Текст організаторів:

В межах Програми резиденцій галереї Артсвіт відкриється виставка Альони Соломадіної «Один алфавіт і проєктні композиції».
Впродовж своєї художньої кар’єри Альона Соломадіна цікавиться процесом формотворення і форми як можливості творити нові графічні системи, в основі яких лежить робота зі шрифтом, що став для неї одним із основних і впізнаваних засобів художньої виразності. Відштовхуючись від визначення дизайну як художнього конструювання, у своїх проєктах Альона намагається дослідити те, яким чином шрифти і графічні знаки можуть відображати соціально-культурні процеси.
Персональна виставка Альони Соломадіної «Один алфавіт і проєктні композиції» продовжує її багаторічний проєкт «Місто форм», в якому вона вивчає місто і виявляє його потенціал до створення нових графічних систем і смислів, беручи до уваги багатозначність, закладену у місті та окремих архітектурних спорудах. У «Місті форм» Альона слідує принципу віднайдення якогось ключового елементу, який має потенціал створити якусь ширшу полісемантичну структуру.
Об’єктом дослідження у своїй виставці художниця обрала Літній театр на воді у Парку Лазаря Глоби. При аналізі модерністської будівлі, Альона виокремила для себе в якості ключового графічного елементу будівлю та її відображення у воді, яке вона адаптувала до графічного знаку. Отриманий еліпс стає підґрунтям для створення нових графічних знаків і структур. У виставці суттєвим є зв’язок з архітектурою, власне, із будівлею, яка руйнується, втрачає свою першочергову форму й свій зовнішній вигляд, котрі водночас стають основою для продукування нових форм і смислів. Завдяки ним будівля отримує нових значень та продовжує своє існування у трансформованому вигляді.
Виставка складається із декількох об’єктів, в основі кожного з яких — ключовий графічний знак, створений на основі візуальних спостережень і видозмінений художницею. Редукуючи будівлю до графічного знаку, згодом Альона деконструє його, піддаючи різним трансформаціям: розбиває на окремі елементи і створює власний алфавіт, який анімує; багатошарово накладає один на один, створюючи тим самим абстрактні композиції й розчиняючи елементи один в одному. Отримані форми художниця реалізує у різних техніках і матеріалах (відео, шовкографія, друк на тканині тощо), виявляючи їхню специфічну природу.
В основі виставки лежить ідея вправ з композиції і дизайну, котрі віднадходять нове тлумачення і середовище проживання у виставковому просторі. Досліджуючи символічну природу шрифта на базі спостереження і аналізу Театру на воді, своєю виставкою Альона передає особливий емоційний стан від будівлі, тим самим стверджуючи присутність шрифта у соціальному житті.
Альона Соломадіна — дизайнерка та дослідниця, яка активно співпрацює з різними українськими і міжнародними культурними інституціями.
Закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв. 2019 року разом з Уляною Биченковою та Нікою Кудіновою (У, Н, А колектив) виступила авторкою-упорядницею дебютної книги «Знак. Українські товарні знаки 1960-80-х років». Соломадіна працює з різними художніми медіа, досліджує теми графічного спадку, формотворення, працює над оформленням книг.
Індивідуальна резиденція дизайнерки – частина Програми резиденцій галереї Артсвіт, яка реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Виставка триватиме до 23 жовтня.
Вхід вільний.

Галерея Артсвіт
узвіз Крутогірний, 21, Дніпро

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.