Меню

Алевтина Кахідзе та Валентина Петрова в PinchukArtCentre

3 грудня о 19.00

Текст організаторів:

Заключний захід програми «Чотири історії українського перформансу», покликаної висвітлити історію українського художнього перформансу та акціонізму.

Під час лекції Алевтина Кахідзе розповість про власну перформативну практику, аналізуючи зокрема один із перших своїх перформансів «Тільки для чоловіків, або суджений-ряджений, з’явись мені у дзеркалі», що відбувся 2006 року в Центрі сучасного мистецтва імені Джорджа Сороса в Києві та вважається одним з перших феміністичніх перформансів в Україні. Алевтина згадає контекст, в якому працювала в 2000-х роках у Києві, зокрема вуличні акції групи Р.Е.П. часів «Помаранчевої революції», а також охарактеризує кураторський внесок Юрія Онуха у розвиток практики українських митців та мисткинь.

Перформанс Валентини Петрової «Тільки для чоловіків, або тільки для жінок» (2019 р.) в ігровій формі переосмислює перформанс Алевтини Кахідзе «Тільки для чоловіків, або суджений-ряджений, з’явись мені у дзеркалі» (2006 р.). З огляду на теорії соціального конструювання понять бінарних гендерних ролей, Валентина Петрова ставить під сумнів соціальне «чоловіче / жіноче» і пропонує вийти за рамки звичного, наголошуючи водночас, що цей «вихід» варто розглядати не як єдине правильне рішення, а як одну з безлічі можливих альтернатив, яку вона дозволяє собі як авторка при створенні художнього висловлювання.

Серія заходів «Чотири історії українського перформансу» стала результатом дослідження перформативних практик та акціонізму в сучасному українському мистецтві з початку 1980-х років. Кожен захід складатиметься з лекційної та перформативної частин і стосуватиметься одного з географічних центрів розвитку художнього перформансу та акціонізму в Україні в 1980-х – 2000-х роках: Одеси, Харкова, Львова та Києва. Кураторка — Ганна Циба.

Алевтина Кахідзе — українська художниця, викладачка. Переважно працює з такими художніми медіа як перформанс, малюнок, інсталяція, відео, текст. У 2004 р. закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Києві, факультет графіки. У 2004-2006 навчалася в Академії Яна ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди). Лауреатка Премії Малевича для українських художників 2008 р. Співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників у селі Музичі (Україна). Авторка персональних проектів, учасниця багатьох міжнародних виставок та бієнале в Україні та закордоном. Живе та працює у Музичах та Києві.

Валентина Петрова — українська художниця, номінантка премії PinchukArtCentre 2020. Працює з такими медіа як перформанс, відео, інсталяція та ін. Навчалася в «Школе Вовлеченного Искусства Что Делать» в Санкт-Петербурзі в 2015 р. та на Курсі сучасного мистецтва при Школі візуальних комунікацій (Київ) в 2014 р. Була учасницею проектів «Warsaw Under Construction» 10, Варшава, Польща (2018), «Cвій простір», PinchukArtCentre (2018), «Прядка, шабля і олень» Краєзнавчий музей, Станиця Луганська (2018); Київська бієнале «Київський Інтернаціонал» 2017, «Що у мені є від жінки?», Центр візуальної культури, (2015). Живе та працює у Києві.

Вхід вільний.

Реєстрація обов’язкова: tockify.com/pinchukartcentre/detail/581/1575392400000

PinchukArtCentre
Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2, 2-й поверх, експозиція виставки «Ain’t Nobody’s Business»

бачите помилку, пишіть сюди