EN

АЛЕКСЕЙ САЙ

Портрет Алексея Сая (Киев). Выставку художника в в Port creative hub (Киев) можно посмотреть до 27-го июня.

Текст организаторов: 

У Port creative hub відкриття останнього проекту в рамках 2-річної програми студій для молодих художниць(-ків) PortArtStudio – виставка нового проекту Олексія Сая «Розрахунок відстані», для якого художник через пошкодження та трансформацію своїх старих робіт створив фрагменти пейзажів східних міст України зі слідами бомбардування.

На виставці буде представлено новий проект Олексія Сая, для якого художник частково знищив поверхню своїх попередніх робіт, які описують дійсність мирного життя. У деяких творах з’явились отвори, деякі роботи сильно пошкоджені, а створене шляхом випилювання зображення демонструє фрагменти цілком конкретних пейзажів зі слідами бомбардування східних міст України. Трансформовані роботи перетворились на тло нестабільного політичного і соціального стану, деформацій.

Смерті, страждання мирних жителів – побічний ефект бою, який насправді дистанційно ведеться на транснаціональному рівні. Розстріл мирних міст можливий завдяки сучасним технічним засобам і дигітальним зображенням. Така абстрагована стратегія призводить до дегуманізації – з висоти видно тільки схематичні обриси ландшафтів, а не місця сутичок живих людей, військових.

Мапи можуть виконувати роль стенограми для мистецьких метафор: детериторізація, потрясіння, перетікання з порядку до хаосу, співвідношення масштабів, статистичних даних щодо жертв насилля, перерозподілу кордонів, розділення ресурсів.

«Мапи чутливі до політичних змін, так само, як художні твори змінюються відповідно до естетичних режимів сучасності. Аналогічно творам мистецтва, мапи є вибірковим медіа, а також можуть репрезентувати відмінності між колективними знаннями та індивідуальним досвідом», – кураторка Валерія Карпань.

Проект Олексія Сая став заключним проектом #PortArtStudio студії та виставкової програми для молодих художників, що тривала у Port creative hub протягом двох років. За цей час було реалізовано п’ятнадцять виставкових проектів, серед яких проекти Дар’ї Кольцової, Марії Куліковської, Антона Логова, Катерини Бучацької, Лесі Хоменко та інших.

Коли: 5 червня – 27 червня, 14.00 – 20.00 (у розкладі можливі зміни, уточнюйте на сторінці у Фейсбуку)
Де: Port creative hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А

Додаткова інформація:

Олексій Сай – художник, графік. Народився у Києві у 1975 році. Для створення своїх робіт використовує програму Ехсеl, стандартного пакета Microsoft Office. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум, за фахом графічний дизайн; Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, відділ станкової графіки. Cеред останніх персональних проектів «Загублений або знайдений», Bunsen Goertz gallery, Нюрнберг, Німеччина (2017), «Тимчасовий», Американський дім, Київ (2017), «Новий ландшафт», галерея «Димчук», Київ (2016), серед обраних групових проектів «Ми сподіваємося на ваше розуміння», Арт-центр Closer, Київ (2017), «Художня робота», Мистецький Арсенал, Київ (2017), «Передчуття: українське мистецтво зараз», галерея Саатчі, Лондон (2014).

Студія для молодих художників #PortArtStudio ініційована командою Платформи для сучасного мистецтва _PCA та групою компаній «Нові Продукти». Арт-студія діє у Port creative hub на Подолі протягом 2016-2017 років. За цей час планується реалізація п’ятнадцяти виставкових проектів.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.