Алекс Заклецький в “IZONE”

Алекс Заклецький в “IZONE”

29 січня о 17.00

Текст організаторів:

Відкриття фотопроєкту Алекса Заклецького, за кураторства Моніки Андрушевської «De Profundis Clamavi»/(«З глибини я взиваю»).
Фотовиставка «De Profundis Clamavi» присвячена історії людей, що чекають на повернення своїх рідних з полону.
Для сімей полонених і зниклих безвісти під час збройних конфліктів інформація про те, що близька людина потрапила в полон, це вирок, у якому є іскра надії, безмір невизначеності та найбільша мука – очікування. У їхньому житті плин часу вимірюється вже не календарем, а відліком до повернення коханої людини.
Формат зйомки обраний автором, після розмов з людьми, чиї рідні пережили полон на Донбасі. «Відколи його немає, я відчуваю, що наполовину мене нема», – повторюють дружини та матері зниклих українських воїнів, полонених та політв’язнів, які перебувають у Росії та окупованому Криму. «Ми ніби знаходимось у вакуумі, в безодні невідомості та відчаю» – каже одна з героїнь.
Поряд із портретами членів сімей особисті речі військовополонених, політв’язнів та зниклих безвісти, які є певними метатегами, що нагадують – ці люди є не лише статистикою для обмінного фонду, а й живими людьми, на яких чекають їхні близькі.
Герої виставки, хоча їхні історії часто різняться між собою, складають одну цілісну постать, яка живе тими ж страхами та сподіваннями – звичайну людину, долю якої раптово змінила російська агресія проти України.
На урочисте відкриття запрошені:
– Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров;
– Перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Аркадіуш Кутек;
– Члени сімей нелегально ув’язнених та колишніх полонених;
Фото зроблені тандемом польської журналістки Моніки Андрушевської та українського журналіста та фотографа Алекса Заклецького в рамках проєкту “Підтримка у сфері професійної активізації та розвитку організацій самодопомоги під час кризи Covid-19 для людей, які постраждали під час незаконного ув’язнення у ході збройного конфлікту з Росією – українських військовополонених, політв’язнів та їхніх сімей” допомагає особам, які постраждали від незаконного позбавлення волі у 2014-2021 роках, та їхнім сім’ям. Проект фінансований у рамках польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Організація заходу у співпраці з Посольством Республіки Польща в Києві.
Експозиція триватиме до 13 лютого.
Вхід безкоштовний.
Звертаємо увагу на обов’язкові карантинні обмеження. Доступ на захід за наявності сертифікату про вакцинацію або одужання, негативного ПЛР-тесту.
Креативна спільнота “IZONE”
Набережно-Лугова, 8

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.