EN

АКВАРЕЛІ ОЛЕКСАНДРА АКСІНІНА


Сьогодні, 8 листопада о 18.30 в НХМУ (Київ) відкривається ретроспективна виставка львівсього графіка Олександра Аксініна. Ігор Введенсьий (Львів– Ростов-на-Дону) про одну з серій робіт Аксініна, що увійшла в експозицію.

 

Текст організаторів: 

 

Національний художній музей України спільно з галереєю «Дукат» представляють ретроспективну виставку культового андеґраундного художника 1970–1980-х Олександра Аксініна.

Складні технічно й змістовно роботи Аксініна вимагають інтелектуальних зусиль для розуміння закладених художником смислових шарів. Мистця цікавили символічні системи алхімії та астрології, китайської «Книги змін» і буддійських трактатів. Він працював зі знаковими текстами світової літератури — від Керрола й Кафки до Фолкнера й Хлєбнікова. Видавати цих авторів з ілюстраціями, які робив Аксінін, тоді було неможливо, тому свої графічні серії він створював «в стіл», і деякі з них буде вперше показано широкій аудиторії.

За 35 років життя Олександр Аксінін створив понад 300 офортних робіт та чималу кількість акварельних малюнків, точне число яких досі є невідомим.

Відкриття: 8 листопада 18.30

Куратори: Олена Грозовська, Оксана Баршинова
Спеціальний гість: Ігор Введенський
Координатори: Катерина Лісова, Михайло Кулівник

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.