23 липня в галереї ORNAMENT ART SPACE (Київ) відбудеться відкриття проекту Альфграма Коие (Київ), присвяченого консервативному вихованню. Розмова з художником про суть акції.
Тема консервативного виховання особиста для тебе?
Настільки особиста, що виходячи з пережитого мною досвіду минулого, зараз я націлений максимально показати, до чого призводить таке виховання, який відбиток воно залишає в житті людини. Я сам — учасник проекту у фільмі-інтерв’ю. Він буде показаний на відкритті.
Консервативне виховання — це коли тобі не дають можливості визначати себе як особистість і у тебе немає можливості втекти. Коли батько повторює деструктивну модель виховання свого батька, коли психологічне і фізичне насильство є нормою спілкування в родині. Таке виховання веде дитину до бажання втекти з дому. Вона переживає соціальну самотність, іноді думаючи про суїцид. Консервативне виховання — це та модель виховання, яка використовується зараз настільки широко, що вважається нормою. Дитина ніколи не піде з дому, де його люблять.
Як ти підбирав учасників проекту? Хто ці люди?
Це ті, хто пережив консервативне виховання на особистому досвіді і не боїться говорити про це відкрито. Щоб знайти людей, які готові розповісти про це відкрито, не боячись наслідків, адже деякі ще живуть з батьками, я подав заявку на відкритих форумах з психологічного консультування, розмістив у себе на сторінці в фейсбуці.

Зйомки. Робочий фрагмент
Деяких я знаю особисто. Відгукнулося дуже багато людей різного віку, але більша частина з них хотіла говорити про свій досвід анонімно. Багато хто боявся наслідків, іншим було соромно розповідати про умови, в яких вони жили. В майбутньому я планую створення соціального проекту для анонімних користувачів з наданням безкоштовної онлайн консультації психолога. Дуже багато людей мовчить про речі, які їх вбивають психологічно і фізично.

Фото: Богдан Перебендя
Чи є проект способом звільнитися від травми дитинства?
Цей арт-проект націлений перш за все, на те, щоб показати те психологічне підґрунтя, яке закладають батьки вихованням. Мета — допомогти дітям, і дати можливість батькам усвідомити до яких наслідків веде консервативне виховання. Я вважаю, що мистецтво може максимально показати той емоційний фон, який переживає дитина в таких умовах. Позбутися від досвіду минулого дуже складно і часом майже неможливо. Він весь час повертається. Сьогодні або завтра. Він закладений глибоко всередині кожного з нас, як коріння дерева, які глибоко вросли в ґрунт. Питання в тому, як людина живе з цим досвідом. Я не хочу, щоб діти, які виховувалися консервативними методами, проектували свій досвід на майбутні покоління.

Зйомки. Робочий фрагмент
У твоєму проекті, наскільки я розумію, беруть участь непрофесійні художники.
Художником і автором усіх полотен, які представлені в рамках проекту є я. Учасники проекту задіяні тільки в короткометражному фільмі—інтерв’ю. Цей проект можна вважати відкриттям моєї персональної виставки живопису і графіки, зміст і концепція яких — консервативне виховання. «Акт спустошення» — це арт-проект, який включає в себе художні полотна та графіку Альфграма і відзнятий фільм-інтерв’ю Альфграмом в партнерстві з Сашком Нікітіним.
Альфграм Коіє про себе: Мене звати Альфграм. Я художник, дизайнер, архітектор і психолог. Вищої освіти в області психології не отримував, але з дитинства цікавлюся і вивчаю питання психології людини. В моєму досвіді є багато галузей, в яких я себе практикую, але живопис і психологія ведуть коріння з самого дитинства. Скільки себе пам’ятаю, стільки малюю. Все починалося з дитячих персонажів, і з часом це переплелося з психологією. Я досліджую багато питань психології людини, але мистецтво для мене — це метод донести той самий висновок, до якого я прийшов під час психоаналізу.
Інформація від галереї:
ORNAMENT ART SPACE
Адреси: вул. Василя Тютюнника, 53, Київ, 02000
Телефон: +380 67 924 8115
Арт-проект Альфграма Коіе «Акт Спустошення», Відкриття котрого відбудетьться 23: 07: 2019. в Ornament Art Space за адресою: Київ, вул. Василя Тютюнника, 53 о 19:00.
Тема виставки — це освітлення особистих проблем, як наслідок формування та консервативного виховання людини в умовах нав’язаних догм и канонів.
Програма заходу:
- 19.00 — Відкриття виставки;
- 20:00 — показ фільму-інтерв’ю;
- 20:40 — спілкування з автором и учасниками проекту.
Виставка триватиме з 23: 07: 19р. по 11: 08: 19р.