EN

АБСТРАКТНІСТЬ РЕАЛЬНОСТІ


До 18 вересня у Підземному переході «Ваґабундо» (Івано-Франківськ) можна подивитися виставку Ярослава Дідуха (Івано-Франківськ). Сюжет створено за підтримки “Українського культурного фонду”.

Текст організаторів: 

Ярослав Дідух
“Абстрактність реальності”
відкриття виставки: 3 вересня

Народився 4.12.1956 в с. Любківці Снятинського району, І-Ф. обл. Навчався у Львівському сільськогосподарському інституті, здобув фах архітектора. З 1979 працював архітектором. В 1985 перейшов на держслужбу, яку завершив у 2017. З того часу – пенсіонер.

В студентські роки скоріше поет, аніж архітектор. Дебютував у 1978 році в колективній збірці молодих поетів, що була видана видавництвом «Каменяр», Львів. Друкувався в періодиці, тоді ж почав створювати ілюстрації до своїх віршів. Авторська графіка олівцем, тушшю радше нагадувала «автоматичне письмо», або як тепер називають – нейрографіка, малювалася здебільшого «в стіл». Пізніше були експерименти з аквареллю, темперою, гуашшю. А у 2017 році за збігом різноманітних обставин – вільний час, доступ до потрібної інформації в інтернеті, якісний планшет з відповідним програмним забезпеченням спровокували до створення великої кількості робіт цифрової графіки. Що також пояснюється простотою використання новітніх технологій. Зацікавлення історією сучасного мистецтва, подорожі Європою, відвідини музеїв, галерей підштовхнули до бажання показу власної творчості ширшому загалу – організації виставки. Для початку в Івано-Франківську.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.