EN

АБСОЛЮТНО ВСІ УЧАСНИКИ РІШУЧІ, БЕЗ ТІНІ СУМНІВІВ

Репліка Олексія Аполлнова щодо майстер-класів з живопису та проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». За підтримки  «Українського культурного фонду» 2021 рік.

Сергій Захаров — художник і учасник проекту вважає, що живопис — це і є психотерапія. Але лікування у лікаря-психотерапевта — це дещо інше.

Мені думка Захарова ближче, ніж інша альтернативна думка. Коли людина чимось зайнята, вона вже займається терапією, а малярство, коли ти сам щось твориш, то це працює подвійно. Людина зайнята в цей момент прикладним мистецтвом і розумовою роботою, до того ж створює ще якийсь образ. Я вважаю, що це і є терапія.

 

 

Тобто бачити підтвердження результату творчої роботи – це дуже важливо?

Звісно. Просто, коли ми цим займаємося професійно, для нас це звичайний процес. Коли я проводив майстер-класи в проекті, подумав, що людина, яка умоглядно хоче малювати, але не уявляє, що б вона могла зробити, отримуючи завдання і тему майстер-класу, робить крок і їй цей процес швидше за все подобається, тому що вона нарешті отримує можливість реалізувати свої бажання — зайнятися мистецтвом: музикою, живописом тощо. Думаю, що, зробивши крок один, вона зробить другий і третій. Важко сказати, чи буде вона практикувати отримані знання вдома, але те, що в пам’яті у ньеї залишиться процес творення — це безумовно.

 

 

Вона зможе при бажанні завжди піти від проблем і зануритися в створення іншої реальності. Це дуже захоплююча штука.

На майстер-класі я бачив, з яким азартом учасники занурюються в творчість. Сергій Захаров, до речі, на заключній зустрічі сказав, що всі роботи, які зробили учасники процесу — творчі. Я абсолютно з ним згоден, і вважаю, що це стовідсоткова терапія.

 

 

Це дійсно дивно. Люди, які, зіткнулися з війною не з чуток, змогли відразу ж включитися в акт творіння. Це дуже сміливо. Зазвичай дорослі люди боязко копіюють учителя. Тут же ми зустріли тих, хто не сумнівається, хто рішуче долає задані на майстер-класі рамки.

Абсолютно всі учасники рішучі, без тіні сумнівів. Вони інтуїтивно вибудовують правильну композицію малюнка, вільні в мальовничих рішеннях. Є абсолютна готовність вступити в невідоме. Образне мислення у всіх своє, і воно було досить переконливе.

 

 

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз та ін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВА

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.