Меню

Абделазіз Талеб в Будинку кіно

13 жовтня о 19.00

Текст організаторів:

У рамках Київської бієнале «Чорна хмара» відбудеться лекція Абделазіза Талеба (Arab Media Lab, Марокко) «Арабські стереотипи у західних медіа. Приклад Голлівуду: від німого кіно до кінця 90-х і початку 2000-х».

Голлівудське кіно грає велику роль у створенні викривленої репрезентації арабських чоловіків і жінок. Можна простежити чітку відмінність між тим, як зображуються у медіа чоловіки та жінки з арабських країн. Арабські чоловіки здебільшого представлені у ролі терористів, злочинців чи насильників. Натомість арабських жінок часто змальовують нетямущими, віктимізованими і пригнобленими. Викривлене зображення арабських жінок також простежується в образах сексуальної спокусниці і терористки-смертниці. У цій лекції-презентації Абделазіз Талеб спробує дослідити, як Голлівуд обумовив наше сприйняття арабів. Ця некоректна репрезентація сформувала у багатьох зневажливе, узагальнене і стереотипізоване сприйняття арабського населення.

Абделазіз Талеб (1973 р.н.) – мультимедійний художник, продюсер і куратор. Засновник і керівник проекту Arab Media Lab та фестивалю Digital Marrakech. Його фільми та відеороботи демонструвалися на міжнародних кінофестивалях у Берліні, Венеції, Роттердамі, Монпельє, Лос-Анджелесі, Клермон-Феррані, у Центрі сучасної культури Барселони, Всесвітньому музеї Роттердама, Музеї Ван-Аббе в Айндховені. Абделазіз Талеб проводить лекції і майстер-класи на тему сучасного медіа-арту в арабському світі, а також реалізував низку проектів, спрямованих на поширення робіт з арабських і північно-африканських країн на міжнародних кінофестивалях. Живе та працює в Німеччині.

Arab Media Lab (Марокко) – незалежний медіа-арт-колектив, що працює над поширенням незалежних аудіовізуальних творів і фільмів, а також організовує освітні заходи в Марокко та інших арабських країнах. Основні проекти організації – міжнародний фестиваль Digital Marrakech, серія воркшопів і майстер-класів Media Art Morocco та архів Morocco Moving Images. Організація працює з медіа-артом, експериментальним кіно, мистецькою документалістикою, музичними відео, мультимедійнми перформансами, відеоінсталяціями, цифровим мапуванням, нет-артом та іншими міждисциплінарними формами.

Подія відбудеться англійською мовою, вхід вільний.

Будинок кіно
Саксаганського, 6, Синій зал

бачите помилку, пишіть сюди