EN

МАРШ ВЕСЁЛЫХ РЕБЯТ

artsvit008

Сьогодні, 2 червня в галереї “Артсвит” (Дніпро) о 19.00 відкриття виставки світлин Олександра Ковальчука (Дніпро).

artsvit009

 

Прес-реліз галереї:

Артсвіт представляє виставку Олександра Ковальчука, дніпровського фотографа та відеографа. Експозицію складають роботи із домашнього архіву, які досі залишалися невідомими для глядача. Фотографії Олександра Ковальчука – це альтернативний погляд на радянську буденність, в якій домашній альбом стає простором мистецького експерименту. Виставка триватиме з 2 червня по 2 серпня. Відкриття – 2 червня о 19:00.

artsvit010

Фотограф та режисер Олександр Ковальчук народився і майже все життя прожив у Дніпрі. Більшість його офіційних робіт – це кіносюжети (часто пропагандистські) з життя Дніпропетровської області: новини заводів, портрети робітників та індустріальні пейзажі.

artsvit007

Але основою експозиції стали домашні альбоми із колекції Нурії Бусигіної, яка збирає старі фотографії Дніпропетровського регіону.

Родичі Олександра Ковальчука згадують про обшуки та вилучення певних матеріалів після його смерті, але альбоми із особистими фото залишились і ми можемо досліджувати їх сьогодні.

artsvit005

Таким чином, сімейний альбом стає залишком, нецікавим радянській системі, але й від того – простором, де фотограф шукав нові форми і теми, де центром стає людина та її буденність поза офіційною ідеологією.

artsvit004

Саме такі надлишки/залишки, на думку команди галереї, можуть допомогти в осмисленні місця художника, який жив та працював у радянську епоху.

artsvit006

Цією виставкою ми продовжуємо дослідження фотографічної спадщини Дніпра. Наша мета – актуалізувати імена митців, які з різних причин не відомі сьогодні.

artsvit003

Коротка біографічна довідка:

Олександр Ковальчук – український, радянський фоторепортер та кінооператор. Народився у 1910 році, жив і працював у Дніпропетровську (зараз – Дніпрі). 1928 року закінчив Одеський технікум кінематографії. До 1931 був лаборантом на кінофабриці «Культкіно» (Москва). Працював оператором в «Белгоскіно» та «Азеркіно». У складі української групи хронікерів пройшов Другу світову війну. У 1944 році, після поранення, він повернувся у Дніпро і з того часу керував кореспондентським пунктом у місті, багато документував життя Дніпропетровської області. З 1936 по 1967 Олександр Ковальчук зняв близько 50 фільмів самостійно та у співавторстві і ще близько 800 кіносюжетів. Помер у 1967 році.

artsvit002

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.