Меню

3D. SСULPTURE VECTOR. МОНТАЖ ЕКСПОЗИЦІЇ


Сьогодні, о 18.00 в мистецькому центрі «Шоколадний будинок» (Київ) відбудеться відриття скульптурного проекту. Куратор Ольга Собкович (Київ). Експозицію можна подивитися до 1 листопада.

Матеріал знято під час монтажу проекту.

Текст організаторів:

До 100-річного ювілею Національної академії мистецтва та архітектури

Музейний проект

«3D. Sculpture Veсtor»

З 20 жовтня до 1 листопада 2017 р. у столичному Мистецькому центрі «Шоколадний будинок», Київська НКГ відбудеться виставка творів 8 провідних скульпторів України – лауреатів «Трієнале скульптури 2017». Презентація проекту – 20 жовтня о 18.00 за адресою: вул. Шовковична, 17/2.

Проект «3D.Sculpture Veсtor» окреслює певний зріз сучасного скульптурного простору України та унаочнює особливості поступу української об’ємної пластики у європейському контексті, де розуміння мистецтва скульптури значно трансформувалося починаючи з ІІ пол. ХХ ст.

Творчість кожного з учасників добре відома в Україні та за її межами й, поєднуючи авторське бачення і традиції професійної школи, репрезентує багатовекторність розуміння сучасної української скульптури. Це фігуративні та формальні твори, що демонструють невичерпність пластичних інспірацій та акумулюють звернення до класичного розуміння формотворення, модерністської парадигми та постмодерністського полістилізму.

Симптоматично, що учасники виставки належать й до різних художніх шкіл. У цьому контексті, відзначаючи 100-річчя Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА), в експозиції представлено твори чотирьох поколінь випускників цього навчального закладу, представників київської школи скульптури: Бориса Довганя, Аліси Забой, Костянтина Синицького та Єгора Зігури. Тож маємо змогу прослідкувати ретроспекцію змін та впливу академічної школи, що у київському контексті завжди мала потужну реалістичну традицію.

Учасники: Аліса Забой, Борис Довгань, Василь Татарський, В’ячеслав Гутиря, Єгор Зігура, Костянтин Синицький, Микола Бірючинський, Олександр Дяченко.

Куратор: Ольга Собкович

Сокуратори: Олеся Собкович, Марина Стрельцова

бачите помилку, пишіть сюди