EN RU

ЮРІЙ БІЛЕЙ. 10 РОКІВ


Сьогодні, 5 березня — 10 років Detenpyla Gallery (Львів)Юрій Білей (Львів-Вроцлав) про підсумки діяльності галереї.

Текст організаторів: 

ГУЧНИЙ ЗАГОЛОВОК*

*серія подій в самоорганізованих просторах, святкування 10 річниці галереї Detenpyla.

5 березня 2021-ого року — в різних містах України, Польщі та Сполучених Штатів Америки в самоорганізованих просторах відбудеться серія подій під назвою ГУЧНИЙ ЗАГОЛОВОК* з нагоди святкування 10-ої річниці галереї Detenpyla.
До святкування галерея Detenpyla запросила долучитися галереї, artist-run spaces, тимчасові виставкові простори які функціонують на засадах самоорганізації:
АТЕЛЬЄ ДЕ ЛЮКС (Львів), галерея PIĘKNO PANIE (Люблін, Польща), NOCH artist-run space (Одеса), галерея КОРИДОР (Ужгород), PVS Платформа Візуальних Стратегій (Луцьк), МІЖКІМНАТНИЙ ПРОСТІР (Львів), ZŁOTY KIOSK (Вроцлав, Польща), КВАРТИРНА ВИСТАВКА (Київ), ALWAYS FRESH (Нью Йорк, США).

Галерея Detenpyla — виставковий простір, створений у приміщенні минулої пральні, кузні, та теперішньої кухні, який знаходиться в межах центральної частини міста Львова. Перша виставка «Дом Стасси» (автор — Станіслав Туріна) відбулася 5 березня 2011 року. Після неї Юрій Білей, Станіслав Туріна та Павло Ковач розпочали регулярну виставкову програму. Галерея функціонує на засадах самоорганізації та позиціонує себе як місце, де художники й не тільки, можуть обмінюватись своїми досягненнями, спілкуватись, знайомитись, жити, їсти, спати і випивати.
За десять років у просторі галереї відбулось близько 80 виставок, а також багато лекцій, перформансів та презентацій. За цей час, Detenpyla стала одним із ключових місць зустрічі мистецької тусовки Львова.
Починаючи з 2016-ого року програмою галереї займається Відкрита група (Антон Варга, Юрій Білей, Павло Ковач).

ГУЧНИЙ ЗАГОЛОВОК* — це можливість актуалізувати питання про місце самоорганізованих просторів, в сучасному художньому контексті.
Такі простори існують поза інституційною системою і поза інтересами арт-ринку. Кожен з них функціонує своїм методом, а майбутнє таких інституцій часто є неясним і залежить від зовнішніх і внутрішніх обставин, від відданості організаторів та зацікавленості спільноти.
Цікавим фактом є й те, що 5-те березня є також днем заснування Музею Сучасного Мистецтва в Херсоні, ключового місця для Херсонської художньої сцени. Цього року Музею виповниться 17 років.

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.