EN

30 МЕТРІВ НАД РІВНЕМ МОРЯ


До 19 листопада в Voloshyn Gallery (Київ) можна подивитися новий проект Сергія Радкевича (Львів).

 

Текст галереї: 

 

Сергій Радкевич – художник-монументаліст, у творчості якого органічно об’єдналися вуличне мистецтво та сакральна тематика. Здавалося б, таке поєднання важко уявити, але саме на балансі між сучасними фресками і графіті базується творчість Радкевича. Його розписи походять від східно-християнської іконографії, в яких художник єднає спрощені релігійні символи з геометричними формами, для створення сучасної духовної абстрактної форми. Радкевич займається street art та public art, шукаючи різноманітні архітектурні об’єкти, що втратили свою функцію або мають невизначений стан, художник перетворює їх на духовно активні простори.  Також він працює з живописом та графікою, які й будуть представлені на виставці “30 метрів над рівнем моря”.

Проект “30 метрів над рівнем моря” є певною формою візуального монологу. Що сформовано із малих мізансцен – робіт,  які  репрезентують індивідуальний досвід автора. Головною точкою відліку є суб’єктивне “Я”, яке поширюється на весь навколишній світ і захоплює його. Як пояснює Радкевич, роботи складаються з різних елементів, що не перетинаються між собою. “Вони утворюють скупчення власних семантичних знаків, що зависають у вакуумному просторі. Набір символів, які є умовною реальністю. Наприклад, космічна гравітація і мірило стрибків у довжину – сучасна форма соціальних змагань і залежностей, потрапивши у які ми змушені підкорюватись правилам заданої “гри”. Зображення віслюка –  автопортрет, цей візуальний хід запозичено з іконопису, де часто людські образи постають у зооморфному вигляді несучи різні смислові навантаження”,  –  каже Радкевич.

В змістовому і композиційному наборі можливо провести певну паралель з роботами Босха і Сікейроса. Твори цих художників написані в більшості від темного до “світла” з складними особистими образами, що повністю захоплюють площину і утворюють впорядкований хаос.

“30 років пройденого, як 30 метрів над рівнем моря. Над лінією горизонту, що є абсолютом і спокоєм… “, – зазначає художник.

Частину експозиції складають роботи із циклу Листи з України”, створені у 2015 році під час перебування Радкевича на резиденції у місті Фрайзінг, Німеччина. Як каже автор, ці роботи було  реалізовано на межі емоційного пейзажу і “археологічного дослідження”, адже  “Листи з України” є текстами новин, що надходили з Батьківщини, вихоплені із мас-медійного простору і накладені на пейзажі Фрайзінгу, вони були намальовані буквально баварським ґрунтом, і являють собою протиставлення двох світів.

Під час цієї ж резиденції у Фрайзингу було створено і кілька представлених на виставці автопортретів “0 М над рівнем моря/Автопортрет”. Для автора головною метою цих робіт було віднайти власне ”Я” і самоідентифікацію поза межами звичної для нас території. Пошук максимального стану спокою, незалежно від обставин. А також, перетворити власний автопортрет за допомогою лінії, кольору, плями на сучасний іконографічний образ. Перевести портрет у беземоційний стан на кшталт мистецтва Шумерів та древнього Єгипту.

Нанесена на стіну галереї робота “У пошуках тиші/ Бездомні” є продовженням серії вуличного проекту “Бездомні”. І у даному випадку являє штучну інтервенцію у простір галереї, втрачаючи попередню дисонуючу ідею розписів з міським середовищем. Головний задум – візуальна зміна середовища, пошук спокою через лінії обличчя. Спроба віднайти візуальний образ, що не має гендерної конкретики та не викликає зайвих емоцій у складний сьогоденний час.

Сергій Радкевич народився в 1987 році в місті Луцьк, Україна. Закінчив Львівську національну академію мистецтв, відділення монументального живопису. У 2011 році отримав ІІ Спеціальну Премію PinchukArtCentre. Номінант на премії МУХі 2017 і PinchukArtCentrePrize 2017. Роботи Радкевича було відібрано художником Жюльєном Маландом для презентації українського street art середовища у документальному фільмі “The New Explorers” для CANAL+ . Також він є одним із засновників street art фестивалю BLACK CIRCLE FESTIVAL. Роботи знаходяться у приватних колекціях Франції, Німеччини, США та Польщі,  перебувають у колекціях International Fine Art Fund (США) і Street Art Museum (Санкт Петербург, Росія). Художник живе і працює у Львові, Україна.

Voloshyn Gallery – була заснована Максимом та Юлією Волошиними у 2006 році. Від початку заснування носила назву Mystetska Zbirka Art Gallery. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Voloshyn Gallery – галерея сучасного мистецтва, є майданчиком для експериментів, досліджень і соціальних проектів.

Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект “Україна. Архетип свободи” у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показані роботи 15 українських художників, які втілили в своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року з ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників,  які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема та в історичному контексті в цілому. У 2015 році Максим і Юлія організували проект українських художників у Нью-Йорку, який проходив у Ukrainian Institute of America. Протягом останнього року Voloshyn Gallery представляла художників у  Маямі і Нью-Йорку, та двічі у швейцарському Базелі, на SCOPE Art Show – сателіті найпрестижніших світових ярмарків мистецтва Art Basel та The Armory Show.

Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх твори. У 2015 році Максим і Юлія увійшли в ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes  і стали наймолодшими у цьому рейтингу. В цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.

Voloshyn Gallery

м. Київ, ул. Терещенківська, 13, вхід в арку 2-й двір

+38 050 136 47 37, +38 044 234 14 27, www.voloshyngallery.art,  info@voloshyngallery.com

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.