EN

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль

14 серпня

Текст організаторів:

Вже за кілька днів розпочнеться 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, він пройде в Одесі з 14 по 21 серпня. Цьогоріч, фестиваль приурочений до 30-річчю незалежності України, а в програмі акцент на національне кіно.

Загалом. кінофестиваль матиме 10 різноманітних программ.

Серед них, єдиною конкурсною програмою, стане Національний Конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримають нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру та найкращі акторські роботи. До Національної конкурсної програми 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю увійшли 6 повнометражних фільмів і 8 короткометражних стрічок.

Програма “Гала-прем‘єри” традиційно буде складатися зі світових арт-хітів. Також на глядачів чекає одна з улюблених позаконкурсних секцій “Фестиваль Фестивалів”, серія ретроспективних та спеціальних показів.

До ретроспективи українських фільмів “Незалежні”, яка буде показана в межах 12-го ОМКФ спільно з Довженко-Центром, увійшли найкращі стрічки, зняті за 30 років незалежності України, а також добірка короткого метру.

Традиційно у секції “Фестиваль фестивалів” ОМКФ будуть представлені найгучніші світові кінохіти. Цього року серед них володарі нагород Каннського, Берлінського та Венеційськогоо фестивалів, кінофестивалю “Санденс” та інших.

У позаконкурсній програмі “Українські Гала-Прем’єри” представлені найочікуваніші прем’єри національних фільмів. Глядачі ОМКФ першими в Україні побачать стрічки, які вже здобули визнання на міжнародних кінофестивалях та заплановані до виходу в національний прокат.

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль продовжує оголошувати фільми позаконкурсної програми “Гала-прем’єри”. У секції представлені арт-хіти, які невдовзі вийдуть в український прокат та є учасниками основних конкурсних програм провідних міжнародних кінофестивалів.

Важливою подією стане кіноперформанс на Потьомкінських сходах, що  завершуватиме церемонію закриття 12-го ОМКФ, яке відбудеться просто неба 21 серпня. Потрапити на подію зможуть усі охочі. Фільмом-закриття стане стрічка Чарлі Чапліна “Малюк”, якій цьогоріч виповнюється 100 років. Безкоштовний показ стрічки “Малюк”, музику до якої у 1971 році написав Чарлі Чаплін, супроводжуватиме одеський симфонічний оркестр. Адже, як казав автор фільму, який і сам володів грою на музичних інструментах, “ритм – основа всього гумору”.

Також в рамках ОМКФ будуть майстеркласи, зустрічі з режисерами, акторами, дискусії та презентації, церемонія нагородження та безліч вечірок. 8 днів безперервного свята кіно!

Абонементи можна придбати на сайті: https://oiff.com.ua/viewers/passes.html?utm_source=bloggers_instagram&utm_medium=cpc&utm_campaign=account_omkf

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.