EN

100 років в авангарді

 25 – 26 квітня 2023 р. в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «100 років в авангарді».

Назва конференції відсилає до двох вагомих ювілейних дат 2022-2023 років – 100-річчя Мистецького Об’єднання «Березіль», організованого у Києві в березні 1922 року видатним українським режисером Лесем Курбасом, та 100-річчя першого українського Театрального музею, який було започатковано у МОБі 30 січня 1923 року. Саме два цих поважних ювілеї визначних культурних інституцій України стануть інформаційним приводом для підняття широкого кола тем, пов’язаних з їх історією та сучасністю.
Програма першого дня конференції – «Українському театральному музеєві – 100» передбачає наукові виступи, що висвітлюють історію Музею, а також доповіді, що ґрунтуються на дослідженнях фондової колекції Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
У другий день конференції – «100 років Мистецькому Об’єднанню «Березіль» планується охопити теми, пов’язані з такими театральними колективами, як МОБ, театр «Березіль», творчість режисера-новатора Леся Курбаса, зокрема засади створеного ним на українському кону «синтетичного театру» та принципи втілюваного ним методу «експресивного реалізму».
Конференція планується як міждисциплінарний науково-практичний захід. Сподіваємося бачити серед учасників конференції дослідників — театрознавців, музеєзнавців, істориків, мистецтвознавців, культурологів, чия сфера наукових інтересів відповідає заявленій тематиці.
Організатори конференції сподіваються на проведення конференції офлайн. У разі необхідності конференція може бути проведена на платформі Zoom.
За підсумками конференції буде виданий збірник наукових доповідей.
Інформаційний лист та бланк заявки на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «100 років в авангарді» шукайте на сайті МТМКУ за посиланням: https://www.tmf-museum.com/…/6f1ba5…
Заявки на участь у конференції приймаються до 15 квітня
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.