Меню

Зустріч з Надею Каабі-Лінке в НАОМА з технічних причин відмінено!

Сьогодні, 20 листопада о 12.30

Текст організаторів:

Маючи українські корені, Надя Каабі-Лінке є відомою у світі художницею, яка працює на перетині арабського, європейського та слов’янського світів. Роботи художниці завжди тісно пов’язані з місцем та його історією, дослідженням часу та простору. Свою мистецьку практику художниця розглядає як “матеріальне присвоєння часу”. В проектах вона звертається до культурно-історичного, соціального та політичного контекстів, що стосуються певного місця чи події.
Використовуючи багато різних джерел інформації, артефактів, символів та кодів, її роботи переплітаються з соціально-психологічними темами, такими як пам’ять та ідентичність, що сконструйовані географічно та політично.

Під час зустрічі в НАОМА Каабі-Лінке розповість про навчання в Туніській академії мистецтв та Паризькому університеті Сорбонна, свою творчість, побудову кар’єри художниці на міжнародній арт-сцені, зокрема роботу з інституціями, пошуки “своєї” галереї та шлях, який проходять твори, щоб потрапити до найбільших світових колекцій. Також у своїй розмові Надя Каабі-Лінке разом з кураторкою Дарією Пащенко обговорюватимуть моделі співпраці художника і куратора. І врешті, чому Надя Каабі-Лінке переїжджає з Берліна до Києва та отримує українське громадянство.
Це буде перша публічна зустріч художниці в Україні.

Vita
Надя Каабі-Лінке народилася в Тунісі у 1979 році, дитинство пройшло між Тунісом, Києвом та Дубай. У 1999 році закінчила туніський Університет образотворчих мистецтв та у 2008 році отримала ступінь доктора філософії в паризькому університеті Сорбонна. Особиста історія міграції художниці різними країнами та культурами вплинуло на теми, яких вона торкається у своїй творчості.

Надя Каабі-Лінке брала участь у групових виставках таких відомих інституціях як KW Institute for Contemporary Art, Берлін (2011); Herbert F. Johnson Museum of Art, Нью Йорк (2012); Musée National de Carthage, Туніс (2012); Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zamek Ujazdowski, Варшава (2013); Nam June Paik Art Center, Сеул (2013); Museum of Modern Art, Нью-Йорк (2013); Solomon R. Guggenheim Museum, Нью-Йорк (2016).

Також художниця брала участь у Sharjah Biennial, ОАЕ (2009); Alexandria Biennial for Mediterranean Countries, Єгипет (2009); Venice Biennale, Італія (2011); Liverpool Biennial, Великобританія (2012), and Kochi-Muziris Biennale, Індія (2012), Karachi Biennial (2017) та Lahore Biennial (2018), Пакістан.

Персональні виставки художниці відбулися в Центрі сучасного мистецтва Fundação Calouste Gulbenkian, Лісабон (2014); The Mosaic Rooms, Лондон (2014); Dallas Contemporary, Даллас (2015); Kunstmuseum Bonn, Бонн (2017).

Сьогодні Надя Каабі-Лінке живе та працює в Берліні та Києві.

Портфоліо художниці за посиланням: https://nadiakaabilinke.myportfolio.com

Мова зустрічі — російська
Вхід вільний
Реєстрація за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/1PKWnsveT5hd5Xn9lT-p_DiiaP-IPrCWBX33V9A3xRtk/edit

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури — НАОМА, Виставковий зал

Вознесенський узвіз, 20

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою