Меню

Завтра! Інтерактивна виставка «Гарет Джонс. Щоденник» в галереї «Лавра»

Завтра, 20 листопада о 15.00

Текст організаторів:

20 листопада у столичній галереї «Лавра» відкриється інтерактивна виставка «Гарет Джонс. Щоденник», присвячена постаті видатного британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світові правду про Голодомор 1932-33 років в Україні.

Гарет Джонс – британській журналіст, який, ризикуючи життям, тричі відвідав радянську Україну в найважчий період її історії. У 1930-1933 роках він побачив голод на власні очі і, не вагаючись, голосно розповів про це світу. Однак світ промовчав, політики Заходу не бажали чути незручну їм історію, а поважні медіа не підтримали журналіста в його боротьбі за правду, продовжуючи публікувати альтернативні новини, народжені у Москві. Проте посіяне Гаретом зерно все ж таки проросло та похитнуло рух тоталітарної машини. Журналістські розслідування Гарета згодом стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Провідником в історію журналіста Гарета Джонса є його щоденник, цитати з якого ілюструють і запускають інформаційні блоки, кожному з яких відповідає певна інсталяція. Таким чином відвідувачі виставки матимуть можливість зануритися у світ 30-х років ХХ століття, дізнатися за яких умов він робив свої журналістські розслідування, з якими перепонами і брехнею стикався під час роботи, яким силам йому довелося протистояти. Та задати собі найболючіше питання: Що я можу зробити проти тоталітарної системи? Що я можу протиставити злу?

Коли: з 20 листопада по 10 грудня
Де: галерея искусств «Лавра»
Організатори: FILM.UA Group, Kinorob, Amuseum, Український інститут національної пам’яті, Український культурний фонд

У 2019 році в міжнародний та український широкий прокат вийде історичний трилер Гарет Джонс режисерки Агнешки Холланд, спільного виробництва Польщі (Film Produkcja), України (FILM.UA Group, Kinorob за підтримки ДержКіно України) та Великобританії (Boy Jones Films).

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою