Меню

Завтра! Artist Talk Андреї Шальтіте в IZONE

Завтра, 16 листопада о 19.00

Текст організаторів:

Режисерка Андрея Шальтіте проведе Artist Talk в креативній спільноті IZONE. З 22 жовтня по 23 листопада 2018 року вона є учасницею програми резиденції фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Андреа Шальтіте має диплом з живопису Вільнюської Академії Мистецтв та продовжує здобувати художню освіту в Академії Образотворчого Мистецтва Лейпцигу. Основою її художньої діяльності є створення робіт в жанрі відеоперформенсу, які охоплюють питання соціальної комунікації, спільного простору та теми, що візуально репрезентують спортивні та мистецькі практики, ставлячи під сумнів їх подібності та відмінності. Під час резиденції Андрeя починає своє нове дослідження про мови і зусереджується на їх існуванні у соціально-політичному просторі та інструменталізації мови для побудови національної ідентичності.

Андрея почала знімати відео зі своїм батьком і зрозуміла, що мова йде не тільки про створення відео, а й про те, що крім виконання деяких художніх і концептуальних ідей, він в процесі відеозапису відкриває нові шляхи спілкування в родині. Ба більше, процес відеозапису та присутність відеоапаратури служили тригерами для створення принципово нової форми взаємодії та спілкування. Андрeя починає використовувати камеру як інструмент для подолання культурних особливостей і невербальної комунікативної практики в пострадянській сім’ї. У той же час починається війна в Україні та її бабуся переїжджає в Литву. Андрея створює декілька сцен для відеоперформансу аби спровокувати бесіду з бабусею.

У 2017 році Андрeя направляється в Україну, в село, яка знаходиться в 30 км на північ від лінії фронту, де жила її бабуся. Там вона розпочинає роботу над своєю найбільш кінематографічною роботою «VII відміна», в якій досліджуються “способи, за допомогою яких лінгвістична комунікація впроваджується в складні соціально-політичні (і культурні) вирівнювання і неузгодженості” у маленькому селі Велика Чернігівка на Луганщині.

Вхід вільний

IZONE

Набережно-Лугова, 8, 4-ий поверх

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою