ЮВІЛЕЙНА ВИСТАВКА

htmlimage

07 березня 0 15.00 в Одеському художньому музеї відкривається виставка Григорія Крижевського.  

Текст організаторів: 

 

 

Одеський художній музей запрошує гостей на виставку присвячену 100 — річчю від дня народження

Заслуженого художника України Крижевського Григорія Зіновійовича.

Виставка триватиме по 26 березня 2018 рокуВідкриття відбудеться 07 березня о 15.00 у виставкових залах Художнього музею.

Крижевський Григорій Зиновійович (15.12.1918, м. Харків – 09.05.1992, м. Одеса)

Заслужений художник України (1974), живописець, графік. Після закінчення Харківського художнього училища у 1939 році втупив до Харківського художнього інституту. Восени того ж року добровольцем пішов до армії. У 1946 році повернувся до навчання відразу на другий курс майстерні батального живопису проф. Бондаренка. Навчався у М. Дерегуса, П. Котова. По закінченні інституту з червоним дипломом у 1951 році отримав призначення директором славетного Одеського художнього училища. Відтоді жив і працював в Одесі. Від 1949 року постійно бере участь у республіканських, обласних, всесоюзних та міжнародних художніх виставках.

З 1954 року Член спілки художників, з 1974 — заслужений художник України. Діапазон творчих вподобань митця був найширшим — це й тематична картина, і натюрморт, пейзаж, портрет. Портрети сучасників, які створював автор, передають нащадкам образ людини ХХ сторіччя. Але найяскравіше талант митця проявився в жанрі пейзажу.

Знаний майстер Г. З. Крижевський за творчість і громадську діяльність був нагороджений державними орденами і медалями, Почесними грамотами, Дипломом Академії мистецтв СРСР і Верховної Ради СРСР та УРСР. Ім’я Крижевського внесено у довідники та енциклопедії України та СРСР, у Всесвітню енциклопецію митців ХХ століття. 

бачите помилку, пишіть сюди