ЯК СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО ПРАЦЮЄ ЗІ СКЛАДНИМИ ТЕМАМИ МИНУЛОГО

22041921_1434594786609853_8100244110535920413_o

Сьогодні, 5 жовтня о 18.30 в Центрі міської історії (Київ) відбудеться презентація проектів Мірослава Балки та розмова про сучасне ми минулого.

Текст організаторів:

«Потреба забути – Бажання побачити. Як сучасне мистецтво працює зі складними темами минулого?».

У час інформаційної гонитви та повсюдного медійного маніпулювання суспільною думкою все складнішим видається формування незалежної позиції щодо дискусійних питань, що хвилюють суспільство. Усе більш очевидною проблемою українського суспільства нині видається відсутність публічного незаангажованого погляду на історію та її окремі неоднозначні епізоди, відсутність тяглості пам’яті та реальної практики примирення позицій різних спільнот.

У цьому контексті мистецтво видається однією з небагатьох територій, на якій сьогодні можлива глибока і чесна рефлексія щодо минулого.
Чи може мистецтво бути дієвим інструментом у «боротьбі за пам’ять»? І яку роль займає художник у суспільній дискусії Поговорити про ці та інші питання на прикладі власної мистецької практики запрошено Мірослава Балку – відомого художника, одного з ключових постатей сучасного мистецтва Польщі. Балка працює з темами особистого і спільного досвіду, пов’язаного зі складною історією своєї країни.

Вести розмову з Мірославом Балкою буде Лізавета Герман, кандидатка мистецтвознавства й незалежна кураторка.

Більше про подію: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=2553

Ця публічна подіяє частиною Фестиваль аудіовізуального мистецтва Тетраматика у Львові та публічної програми Центру міської історії до виставки «(не)означені».

бачите помилку, пишіть сюди