ВИХОВНІ АКТИ

29543106_2060061914265676_9184306678589073048_n

17 квiтня о 17.30 у арт-просторi “SKLO” (Київ) вiдбудеться передчасне закриття виставки.

Текст організаторів:

“Виховнi акти”, яка відкрилася напередодні, 15 квітня. У виставці, яка аналізує різні форми та прояви насильства у сучасному суспільному житті, взяли участь 18 митців та мисткинь.

Закриття відбудеться за наказом керівництва арт-простору. Художництво та організаторки, в свою чергу, категорично не погоджуються з актом самоцензури з боку арт-простору та збираються для того, аби вимагати пояснень та висловити свою позицію.

Передчасне і раптове закриття виставки “Виховнi акти” кураторка арт-простору “SKLO” мотивує погрозами з боку правого студентства, тиском адміністрації педагогічного університету Драгоманова, де розміщений простір, та власним небажанням наражатися на небезпеку. Кураторки виставки Альона Мамай і Валерія Зубатенко підготували програму заходів, дискусій та відео-показів, які, через передчасне закриття будуть зірвані та не відбудуться.

Основнi претензiї стосувалися робiт Микити Кадана, Євгенiї Бiлорусець, Анатолiя Белова, Давида Чiчкана. Такi випадки iнституцiйної цензури тiльки в Києвi вiдбувались неоднoразово, починаючи iз закриття виставки “Українське тiло” в НаУКМА i продовжуючи цензуруванням роботи Давида Чiчкана в музеї Тичини.

Кураторка Валерія Зубатенко коментує цю ситуацію так: «Ми обурені! В нас були домовленості про строк тривалості виставки, які не були дотримані. Проте, ми не підемо мовчки. Ми не будемо замовчувати цензурування!»
Кураторка Алона Мамай додає: «Наразi ми ведемо переговори про нове примiщення для експозицiї».

Ми дуже розраховуємо на вашу підтримку та солідарність!

бачите помилку, пишіть сюди