УМОВИ ВИРОБНИЦТВА ПАМ’ЯТІ

17424753_1373626969391223_3562364077656940937_n

Сьогодні, 24 березня, о 19:00 у Галереї Дому Майстер Клас відбудеться відкриття проекту Тіберія Сільваші та Костянтина Рудешко.

Кураторський текст:

У цьому лабораторному просторі вмикаються інші режими сприйняття. Тут важливою є не репрезентація як метод, а створення ситуації відкритості до світу, де показане і помислене створюють надлишок, певний проміжок, крізь який мов протяг проникає справжня до-мовна реальність. Тут розробляються нові типи предметностей, і взаємодія різних мистецтв відсилає нас до розмови про «межі мистецтва».

В «імперії образів» простір пронизаний інформаційними потоками, в якому тіло утримує своє прямостояння актом причетності до актуального і осмисленням його.

Художнім актом художник наділяє значущістю смисловий простір, поєднуючи різні модуси пам’яті, де випадковий жест випадкової розмови постає в одному ряду з вивіреної музичною формою; розмова про метод з моделлю бетонної форми, зменшеною моделлю тієї, реальної, поверхня якої посічена осколками, а арт-об’єкт не сперечається з текстом на стіні і навушниками для прослуховування відео.

Які смисли актуалізуються в цьому просторі під час чотиримісячного існування проекту, співіснування і взаємодії чотирьох різних кураторських груп, методів, ідей? І що залишається від тих зусиль художника в світі, де швидкість мінливих подій щохвилини коригує контексти і впливає на ситуацію зустрічі глядача з твором? Що залишається незмінним в цьому світі видимостей? І чи залишається? Ми створюємо умови, де між хмарою за вікном, протягом і забороною на те, про що не можна сказати, виникає особлива модальність існування. Тут пов’язані в єдиному просторі-часі реальні персонажі, схеми, музика, різні медіа та медіа-теорія, сліди соціальної реальності і технічні прилади.

У цьому «режимі ситуації», важливі не вольові зусилля художника, що з’єднали в одному просторі-палімпсесті знаки часу і сліди реальності, а фігура спостерігача. І питання, що відсилає до механізму пам’яті — «Що можна показати, і що приховує показане».

Учасники:

Алла Загайкевич [звук]
Павло Маков [інсталяція]
Сергій Момот [світловий модуль / книга]

бачите помилку, пишіть сюди