Меню

УЧАСТЬ У РЕЗИДЕНЦІЇ

urban-residence
Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» запрошує урбаністів, архітекторів та митців взяти участь у резиденції. Заявки приймаються до 7 березня 2018 року (23:59 UTC+02:00 / за київським часом).

Текст організаторів: 

Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» запрошує урбаністів, архітекторів та митців взяти участь у резиденції та провести у місті Славутичі чотири тижні (з 18 квітня до 13 травня 2018 року). Протягом цього періоду ми пропонуємо резидентам поміркувати про історичний розвиток та потенційне майбутнє 14 кварталів, із яких складається місто.

 

Участь у конкурсі є безкоштовною. До участі запрошуються урбаністи, архітектори та митці, які народились, проживають або знайомі з такими містами, як Баку, Тбілісі, Єреван, Таллінн, Рига, Вільнюс, Київ, Санкт-Петербург, Москва, Бєлгород чи Афіни, а також кандидати з Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини.

 

Заявки приймаються до 7 березня 2018 року (23:59 UTC+02:00 / за київським часом).

 

Результати резиденції будуть представлені 9-13 травня 2018 року під час 5-го Фестивалю «86».

 

Кураторами резиденції є колектив METASITU — керівники урбаністичної програми 5-го Фестивалю кіно та урбаністики «86».

 

КОНТЕКСТ

 

Місто Славутич було спроектоване у 1986 році після вибуху на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Його побудували для переселення працівників атомної станції та їхніх родин, які до того жили у Прип’яті. Славутич — це атомоград без атомної станції: через високий рівень радіації у зоні відчуження між новим містом і ЧАЕС було прокладене спеціальне залізничне сполучення.

 

З економічних причин, а також прагнучи наголосити на солідарності між народами, радянський уряд залучив до будівництва міста різні республіки, які займалися проектуванням окремих кварталів, названих на честь відповідних міст: Баку, Тбілісі, Єревана, Таллінна, Риги, Вільнюса, Києва, Ленінграда, Москви та Бєлгорода.

 

Архітектори, урбаністи та будівельники із цих десяти міст приїхали до північноукраїнських лісів та менше ніж за півтора роки побудували місто на 25 000 жителів. Вони привезли з собою автентичні будівельні техніки та матеріали (наприклад, поширені тоді у Литві вікна на центральній осі, азербайджанські арабески та популярне в Єревані облицювання рожевим камінням).

 

У 1990-х роках було побудовано три нових квартали (Печерський, Добринінський та Чернігівський), які, на відміну від попередніх десяти, не мали конкретної топографічної прив’язки.

 

У 2017 році в результаті мистецького проекту, над яким працювала група місцевих жителів, з’явився 14-й квартал, натхненний містом Афіни. Цей проект мав на меті переосмислити урбаністичний спадок міста та поміркувати над його майбутнім розвитком.

 

Із закриттям Чорнобильської АЕС та завершенням спорудження саркофага над реактором наприкінці 2016 року ідентичність Славутича стає все менш пов’язаною із атомною станцією.

 

РЕЗИДЕНЦІЯ

 

Ми запрошуємо архітекторів, урбаністів та митців до взаємодії із урбаністичною матерією міста — 14 кварталами Славутича. Протягом місяця учасники, які народились або живуть у містах, відображених на мапі Славутича, матимуть можливість попрацювати із відповідним кварталом, який, можливо, буде їм знайомий своєю архітектурою, окремими деталями чи організацією простору.

 

Таким чином, кожен квартал стане вихідною точкою для мистецького чи урбаністичного дослідження, але водночас не буде обмежувати можливі неочікувані взаємозв’язки чи теми, з якими захочуть працювати учасники резиденції. На реалізацію проектів буде виділено невеликий бюджет.

 

Резиденція має на меті об’єднати творчих діячів, які, надихаючись унікальною історією створення Славутича, зможуть переосмислити його спадок, а також створити нові форми синергії із середовищем та між собою.

 

У рамках резиденції буде організовано кілька виступів українських митців й урбаністів, а також самих резидентів. Під час 5-го Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» учасники поділяться своїми міркуваннями, знахідками та інтервенціями.

 

ТАЙМЛАЙН

 

Прийом заявок: 6 лютого — 7 березня 2018 року

 

Оголошення відібраних учасників: 18 березня 2018 року

 

Дати резиденції: 18 квітня — 13 травня 2018 року

 

ЗАЯВКА

 

1) Портфоліо, що містить до п’яти релевантних проектів. У випадку робіт, що працюють із часовим виміром, додайте, будь ласка, посилання на них.

 

2) Текст обсягом до 400 слів, в якому просимо вас висвітлити вашу обізнаність із містом, яке ви збираєтесь відвідати, та розповісти про ваш потенційний внесок до відповідного кварталу, а також про те, як програма доповнить ваші попередні роботи та/або посприяє вашому професійному розвитку.

 

3) Копія паспорта чи ID-картки

 

Заявки слід надсилати у вигляді єдиного документу у форматі .pdf обсягом до 5 Мб англійською мовою на адресу residency@86.org.ua до 7 березня 2018 року (до 23:59 UTC+02:00 / за київським часом).

 

ЖУРІ

 

До складу журі увійдуть Зузана Котікова (K.A.I.R.), Дана Брежнєва (незалежна кураторка, DeNeDe), Анастасія Пономарьова (Urban Curators / MIT), Віктор Корень (Міжнародний фестиваль документального кіно у Їглаві), Ліва Дударева + Едуардо Кассіна (METASITU).

 

КРИТЕРІЇ ТА УМОВИ УЧАСТІ

 

Ми запрошуємо до участі урбаністів, митців та архітекторів, які народились, проживають або знайомі із такими містами, як Баку, Тбілісі, Єреван, Таллінн, Рига, Вільнюс, Київ, Санкт-Петербург (Ленінград), Москва, Бєлгород та Афіни. Відібрані учасники працюватимуть із відповідними кварталами Славутича.

 

Кандидати із Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини також можуть подавати заявки на роботу із Печерським, Добринінським та Чернігівським кварталами.

 

Буде відібрано до 14 учасників резиденції.

 

Кандидати дають згоду на участь протягом всього періоду резиденції у Славутичі.

 

Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» кожному відібраному учасникові покриє такі витрати:

 

— дорога в обидва боки (до 250 €);

 

— окрема кімната у спільній квартирі з іншими резидентами;

 

— добові на харчування у період резиденції (10 500 грн на 25 днів);

 

— бюджет на реалізацію проекту до 200 € на учасника.

 

У разі потреби Фестиваль «86» надасть учасникам листи-запрошення.

 

Витрати на медичну і робочу страховку резиденти оплачують самостійно.

 

Мистецькі дуети також запрошуються до участі, однак через обмеженість ресурсів їм будуть виділені такі ж суми коштів на харчування, транспорт і реалізацію проектів, як і для індивідуальних учасників.

 

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: residency@86.org.ua

 

Скачати умови (pdf)

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою