ЦІАНОТОПІЯ

21462807_1915113045407960_4349618480875504595_n

Сьогодні, 28 вересня в літературно-артистичному клубі Х.Л.А.М. (Київ) відкриється виставка фоторобіт  Ірини Глік (Київ). Проект триватиме до 11 жовтня.

Текст організаторів: 
Дванадцять робіт художниці — фрагмент з циклу «Синім по білому & quot» ілюструють життя у морського узбережжя. Автор друкує свої фотографії на акварельному папері під вуличним сонцем Філадельфії, змішуючи емульсію за рецептами старовинних журналів про фотографію. Видання автор знаходить в цифрованих архівах бібліотек. Для створення текстур використовує домішки солей.
Тираж кожного зображення обмежений — десять відбитків з одного негативу. Папір архівний.
Проект «Ціанотипія» був відібраний журі для щорічної виставки Living Image 2017 (конкурс сучасних художників, які працюють в традиційних і альтернативних фотографічних процесах), також роботи з проекту зберігаються в колекціях філадельфійської фотоспільноти, британського фестивалю Reclaim Photography Festival, галереї Darkroom (США) і ін.
Частина представлених робіт відібрана венеціанським фестивалем ANIMA MUNDI festival
2017 для експозиції.
Ціанотопія
Техніку ціанотипія винайшов астроном Джон Гершель в 1842 році, майже відразу після
дагеротипії, але то був дуже трудомісткий процес, а ціанотипія — набагато простіше.
Тому ціанотипію використовували для копіювання креслень. Вчений розповів про
свій винахід дочці друзів — англійського ботаніка Ганні Аткінc. Та, в свою чергу надрукувала колекцію водоростей і створила за допомогою ціанотипії найпершу тиражну друковану фотокнижку. Цифрова копія книги зберігається в діджитал-архівах Нью-Йоркської публічної бібліотеки.
Ірина Глік
Художниця Ірина Глік народилися в Києві, а сьогодні вона є учасницею програми підготовки музейних гідів 2017-2019 від Філадельфійського художнього музею. Художниця працює в головній міській бібліотеці Філадельфії, в департаменті, який займається реставрацією бібліотечних колекцій та доглядом за ними.

 

Межигірська 23/22,

бачите помилку, пишіть сюди