ТІЛО ХУДОЖНИКА

21414586_1618200424877671_8127021727395625133_o
Завтра, 16 вересня о 16:00 у головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ) Марина Абрамович прочитає лекцію.

Текст організаторів:

«Тіло художника/Публіка як тіло»

Від старту своєї кар’єри Маріна Абрамович працює з перфомансом, використовуючи тіло та тривалість дійства в якості теми і художнього матеріалу. Вона заснувала Інститут Маріни Абрамович (Marina Abramovic Institute, MAI), який діє тепер як пересувний інститут, що представляє нематеріальні роботи, побудовані на розвитку в часі. В рамках даної публічної лекції вона проілюструє розвиток «Методу Абрамович» як колективного досвіду, розробленого для об’єднання публіки один з одним та з самим собою, а також представить нову генерацію художників перфомансу, що стали учасниками двох нещодавніх проектів MAI.

Поняття крихкості, стало основою концепції виставки і відображає тендітний стан уразливості – саме це визначення претендує на те, щоб бути найактуальнішою характеристикою сучасного світу. Термін «Fragile State» – це рефлексія про крихкий стан світового порядку, або у більш абстрактному сенсі – воно має відношення до ідеологічних, культурних та соціальних уразливостей. Водночас поняття крихкості стосується і кожної людини особисто – коли йдеться про уразливість тіла, психіки та свідомості.

Публічна програма «Крихкий стан», як і виставка, через серію подій дослідить різні тлумачення та визначення поняття крихкого стану. Кожна подія розглядатиме поняття крихкості в його різних аспектах – соціальному, культурному, історичному, філософському та психологічному. Адже за багатьма теоріями крихкість є засадничою характеристикою як людей, так і держав, глибоко приватною та водночас політичною.

З вересня по жовтень 2017 року лекторами публічної програми стануть видатні українські та світові фахівці – науковці та публічні діячі, дослідники та практики.

Публічна програма до виставки «Крихкий стан»

13.09, 19:00 – Кураторська екскурсія арт-директора PinchukArtCentre Бйорна Гельдхофа.

16.09, 16:00 – Лекція художниці Маріни Абрамович.

20.09, 20:00 – Лекція Паскаля Гілена. «Соціо-культурний аспект крихкості»
Паскаль Гілен – директор дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві (Arts in Society)» при Гронінському Університеті, де він є професором соціології мистецтва та культурної політики.

28.09 – Лекція Ярослава Грицака про історичний аспект крихкості.
Ярослав Грицак – український історик, Доктор історичних наук і професор Українського католицького університету.

05.10 – Лекція про філософський аспект крихкості.

12.10 – Лекція про психологічний аспект крихкості.

Детальніше на сайті: http://pinchukartcentre.org/ua/news/31624

бачите помилку, пишіть сюди