Меню

Надя Каабі-Лінке в НАОМА

Сьогодні, 6 грудня о 17.00

Текст організаторів:

У виставковому залі НАОМА відбудеться перший artist talk українсько-туніської художниці Наді Каабі-Лінке.

Надя Каабі-Лінке народилася в Тунісі у 1979 році, дитинство пройшло між Тунісом, Києвом та Дубай. У 1999 році закінчила туніський Університет образотворчих мистецтв та у 2008 році отримала ступінь доктора філософії в паризькому університеті Сорбонна. Особиста історія міграції художниці різними країнами та культурами вплинуло на теми, яких вона торкається у своїй творчості.
Маючи українські корені, Надя Каабі-Лінке є відомою у світі художницею, яка працює на перетині арабського, європейського та слов’янського світів, проте поки не є відомою в Україні. Роботи Наді Каабі-Лінке завжди тісно пов’язані з місцем та його історією, дослідженням часу та простору. Свою мистецьку практику художниця розглядає як “матеріальне присвоєння часу”. В проектах вона звертається до культурно-історичного, соціального та політичного контекстів, що стосуються певного місця чи події.

Використовуючи багато різних джерел інформації, артефактів, символів та кодів, її роботи переплітаються з соціально-психологічними темами, такими як пам’ять та ідентичність, що сконструйовані географічно та політично. Незважаючи на те, що вона змінює медіа та форми вираження, в її художній роботі завжди присутня узгодженість, яка виникає з одного і того ж мотиву: Каабі-Лінке створює археологію сучасного життя, що викриває минуле.

Надя Каабі-Лінке розповість про навчання в Туніській академії мистецтв та Паризькому університеті Сорбонна, свою творчість, побудову кар’єри художниці на міжнародній арт-сцені, зокрема роботу з інституціями, пошуки “своєї” галереї та шлях, який проходять твори, щоб потрапити до найбільших світових колекцій. Також у своїй розмові Надя Каабі-Лінке разом з кураторкою Дарією Пащенко обговорюватимуть моделі співпраці художника і куратора. І врешті, чому Надя Каабі-Лінке переїжджає до Києва та отримує українське громадянство.

Надя Каабі-Лінке брала участь у виставках таких інституціях як KW Institute for Contemporary Art, Берлін (2011); Herbert F. Johnson Museum of Art, Нью Йорк (2012); Musée National de Carthage, Туніс (2012); Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zamek Ujazdowski, Варшава (2013); Nam June Paik Art Center, Сеул (2013); Museum of Modern Art, Нью-Йорк (2013); Solomon R. Guggenheim Museum, Нью-Йорк (2016). Була запрошена на Sharjah Biennial, ОАЕ (2009); Alexandria Biennial for Mediterranean Countries, Єгипет (2009); Venice Biennale, Італія (2011); Liverpool Biennial, Великобританія (2012), and Kochi-Muziris Biennale, Індія (2012), Karachi Biennial (2017) та Lahore Biennial (2018), Пакістан.
Персональні виставки відбулися в Центрі сучасного мистецтва Fundação Calouste Gulbenkian, Лісабон (2014); The Mosaic Rooms, Лондон (2014); Dallas Contemporary, Даллас (2015); Kunstmuseum Bonn, Бонн (2017).

Сьогодні Надя Каабі-Лінке живе та працює в Берліні та Києві.

Мова зустрічі — російська

Вхід вільний

Національна академія образотворчного мистецтва та архітектури НАОМА

Вознесенський узвіз, 20

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою