РЕПОЛІТИЗУЮЧИ ФРАНЦУЗЬКИЙ 68-Й

30571847_10155220727906898_1197295195907775285_n

Сьогодні, 11 травня о 19.00 у Червоній залі Будинку кіно (Київ) відбудеться лекція французького філософа Жака Рансьєра.

Новий проект Центру візуальної культури «Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ» розпочнеться з лекції французького філософа Жака Рансьєра «Реполітизуючи французький 68-й».

Згідно з поширеною соціологічною інтерпретацією, травневі події у Франції 1968-го року розглядаються як революційний сплеск серед покоління «бебі-бумерів», спричинений економічним процвітанням й спрямований на подолання патріархального гніту задля можливості насолоджуватися втіхами суспільства споживання та сексуальною свободою. Однак ця інтерпретація суттєво віддаляє нас від тих цілей та практик руху, що зосереджувались на співвідношенні між університетською системою та капіталістичним домінуванням. Події травня 1968-го дозволяють побачити, що означає політика як сила колективного винайдення: винайдення імен, що ламають соціальні ідентичності, та дій, що розривають зв’язки, на яких тримається соціальний консенсус; трансформація матеріального і символічного використання простору; автономний перебіг прискореного часу. Такі винайдення зазвичай мисляться як прояви спонтанного та ефемерного бунту. Втім, саме ці моментальні розриви звичного стану речей породжують специфічну темпоральність політики.

Проект «Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ» http://vcrc.org.ua/68-now/ націлений на дослідження політичної та культурної спадщини протестів і боротьби 1968-го з перспективи п’ятдесяти років потому, беручи до уваги суперечності цього історичного моменту для Західної та Східної Європи.

Лекція відбудеться у Червоній залі Будинку кіно, який стане основною локацією проекту «Київський Інтернаціонал – ’68 СЬОГОДНІ».

Мова лекції — англійська із синхронним перекладом українською.

Вхід вільний.

бачите помилку, пишіть сюди