ПАНОПТИКУМ

31880540_2069132983344160_4503797986140094464_n

Сьогодні, 10 травня о 19.00 в просторі «Білий Світ» (Київ) відкриття виставки Романа Романишина.

Текст організаторів: 

Паноптикум як велика колекція.
Колекція чого завгодно. Всього, що можна побачити, помацати, послухати, відчути…
Антикваріату, просто старих речей, картин, естампів, стародруків, мап, книг (такий паноптикум ми називаємо бібліотекою), напоїв, сувенірів, дагеротипів, вінілу, спогадів, снів, дивних образів.
Час від часу в своєму паноптикумі варто наводити (чи принаймні намагатися навести) якийсь лад. Спробувати структурувати надбане, порозкладати речі по відповідних шафах і порозпихати по знайомих шухлядах. Або спорудити з експонатів якусь виразну і зрозумілу споруду чи конструкцію, для зручності максимально просту. Даний проект і є результатом цих намагань.

***
Поза тим енциклопедичне визначення поняття паноптикуму подає ще одне цікаве тлумачення слова. Паноптикум – це архітектурна споруда, розроблена у 18 столітті філософом Джеремі Бентамом, що являє собою різновид в‘язниці.
Суть його ідеї полягає в тому, що конструкція споруди дає можливість одній людині-наглядачеві спостерігати за всіма камерами одночасно. В той самий час в’язні можливості бачити наглядача не мають, хоча знають, що за ними може вестися спостереження. Цю ідею та психологічні феномени, пов’язані з нею, також досліджував Умберто Еко в своєму романі «Маятник Фуко».
На виставці будуть експонуватися два великі графічні проекти з циклу «ПАНОПТИКУМ» під назвою «ПІРАМІДА» і «ВЕЖА». Крім них глядач побачить і інші аркуші з цього циклу, а також дещо з малих форм, зокрема, цикл кольорових офортів з серії «СЕРЦЕ Й ГОЛОВА» (HEArt&HEAd).

RR

Відкриття виставки відбудеться 10 травня о 19.00.
Експозиція доступна для перегляду до 30 травня.
Вхід вільний.

Центр Сучасного Мистецтва «Білий Світ» (Київ, вул. Пушкінська, 21а)

бачите помилку, пишіть сюди