OPEN CALL: МЕЖА

19399180_10154734298516794_8416472733672918158_n

До 30 червня триває прийом заявок на участь у короткострокових мистецьких резиденціях проекту МЕЖА (ГО Місто-сад).

Від організаторів:

Мистецька резиденція м. Слов’янськ — 3 митця

Мистецька резиденція м. Ужгород — 3 митця

Проект «МЕЖА» — це мистецький проект у форматі короткострокових резиденцій заради діалогу із жителями віддалених міст України — Слов’янську та Ужгороду на тему поняття «Межа». В рамках двох резиденцій (м. Слов’янськ — 5-9.07 та м. Ужгород — 11-15.07) шість українських митців (по три в кожному місті) своїми мистецькими практиками спробують висловитися на тему поняття Межа/Межі у проектах, які будуть експоновані в публічних просторах міст Слов’янська та Ужгорода.

Куратори проекту пропонують розпочати розмову про Межу/ Межі через оптику садівників, тому що мають свої власні досвіди побудови садів, які певним чином відзеркалюють соціальні та політичні системи людей. У рамках резиденцій відбудеться перформативний діалог між жителями Слов’янська і Ужгорода через участь в конкурсі «Битва садівників» та показ фільму Віталія Манського «Рідні» з подальшою дискусією.

Головні питання проекту — Що є межою? Якщо ми говоримо про межу, то що за нею і чи можна/потрібно її переступати? Межа міста, району, регіону, країни — люди сприймають їх по-різному, чи однаково? Чи потрібні межі? Що буде, якщо ми відмовимося від них, визнаємо їх неспроможність?

Митцям, яких буде запрошено взяти участь у резиденції, буде забезпечено проїзд, проживання, харчування в містах (5 днів резиденції і 2 дні підсумкового проекту), гонорар, підтримано створення мистецького проекту в рамках запланованого бюджету.

Резиденція на погляд кураторів проекту – це занурення до контекстів із певним завданням для створення мистецького повідомлення. Резиденція — це експеримент, дослідження та отримання досвіду.

Відбір здійснюють кураторки проекту (Женя Кулеба, Алевтина Кахідзе Ілля Заболотний).

Алевтина Кахідзе: “Як можна почати діалог із літніми людьми в Ужгороді та в Слов’янську? Відповідь: запитай про їх городи! Так можна влучити в серце будь якої людини пенсійного віку в цій країні. Городи та сади – це обумовлено кліматом, традиціями, політичними умовами або власне досягнення садівників регіону? А чому б не влаштувати «Битву садівників» щоб поговорити про все це та про Межу?»

Женя Кулеба: «Ідея проекту народилася в швидкому потязі Київ — Слов’янськ — Київ. Не було жодного разу, щоб протягом поїздки я не розмовляла з людьми з Донбасу. Іноді їх історії потрібно просто слухати, іноді — активно брати участь. Але головне — дозволити їм говорити про свій біль і стереотипи. Проект Межа — це запрошення до розмови».

До розгляду приймаються заявки від митців, що працюють у будь-яких медіа, включаючи відео, графічні техніки, звук, перформативні практики, текст, малюнок, фотографія.

Для розгляду потрібно надіслати:

1)   CV

2)   портфоліо у форматі pdf / фотографії / тексти / посилання на відео, завантажені на YouTube або Vimeo.

3)   Мотиваційний лист щодо участі в проекті

Заявки на участь у резиденціях приймаються до 30 червня 2017 року за адресою julia.znatkova@gmail.com. Додаткова інформація за телефоном: Юлія Знаткова 0502113159

Календар проекту:

17 червня — початок прийому заявок на участь

30 червня – завершення прийому заявок на участь

2 липня — оголошення результатів розгляду заявок

5-9 липня – резиденція у Слов’янську

10-14 липня – резиденція в Ужгороді

16 вересня — підсумковий проект в публічному просторі Слов’янська

23 вересня — підсумковий проект в публічному просторі Ужгороду

Проект здійснюється Громадською організацією Місто-сад за підтримки Програмної ініціативи Громадські ініціативи нової України Міжнародного фонду «Відродження».

 

бачите помилку, пишіть сюди