OPEN CALL ДЛЯ МОЛОДИХ

aeneid_open_call_950

«Проект Енеїда» оголошує набір на інтенсивну творчу лабораторію, яка буде діяти у рамках виставки в НХМУ з 11 до 22 жовтня.

Текст організаторів:

open call для молодих митців та мисткинь

Це – шанс попрацювати в новому для молодих митців та мисткинь форматі з визначеною темою, стати частиною кураторського проекту в великій інституції, а найважливіше – здобути досвід чи розширити свою мистецьку діяльність.
Головна теза цього «проекту в проекті» – пошуки нової візуальної мови, яку можна докласти до питань колективної пам’яті, культурних кодів і поняття ідентичності. Базою слугує тема «класики» – поема Котляревського «Енеїда», яка протягом двох століть здобула власну візуальність, втілилася в різних формах: від традиційних графіки та живопису до мультиплікацій, малих скульптурних форм, рок-опер і перформансів. Основне питання, яке може поставити «Проект Енеїда» до актуальності: що буде далі, чи можливий розвиток «Енеїди», як певного символу, для нашого сьогодення?
Творча лабораторія буде заснована на індивідуальній і колективній роботі однієї з кураторок проекту Поліни Ліміної з учасниками й учасницями. Протягом тижня ми будемо експериментувати з різними поглядами на «класику», визначати її роль і місце в сучасній українській культурі, шукати шляхи втілення та переосмислення. Кінцевий результат нашого практичного дослідження має реалізуватися у вигляді нових мистецьких продуктів на тему «Енеїди», які зможуть бути презентовані в кінці програми. Важливий принцип – форма не має обмежень, це можуть бути як нові медіа, так і більш «класичні» види мистецтва. Власне сутність лабораторії вже містить підхід до роботи: інколи процес є важливішим за результат.
Вимоги до митців і мисткинь полягають у їхній відкритості до творчого розвитку, бажанні працювати над вищеокресленими питаннями. Перевага буде надаватися молодим учасникам і учасницям, адже ми зацікавленні у відкритті нових імен і роботі зі свіжими поглядами.
Заявки будуть прийматися до 25 вересня включно.

Творча лабораторія «Проекту Енеїда»: open call для молодих митців і мисткинь

бачите помилку, пишіть сюди