ОБРАЗ: GUTAI GROUP

17854751_643138245886179_2717409727356847976_o

Cьогодні о 19:00 у арт-центрі Closer відбудеться лекція Євгенії Моляр про Gutai Group.

Від організаторів:

Сьогодні все більш потужно у світовому мистецтві звучить мистецтво Сходу та Азії. Після, здавалося б, тотального панування в 20-му столітті Європи та Америки в цій царині. Однак в середині минулого століття японська GUTAI GROUP багато в чому сформувала сучасні художні тенденції.

Японія, як країна сходу має свої багатовікові традиції, і до середини 20-го століття мистецтво цієї країни існувало виключно в рамках цих традицій. Трагедія Хіросіми та Нагасакі, стала точкою відліку нового мистецтва в Японії.
У світі образом трагедії Хіросіми та Нагасакі стала романтизована історія про Садако Сасакі — дівчинку з паперовими журавликами. А в Японському мистецтві, яке протягом всієї історії було зосереджене на створенні краси, з’являється страшне та потворне.

Творчість GUTAI GROUP , котра виникла майже через 10 років не можна сприймати безвідносно до атомної трагедії. Це був зовсім інакший, новий спосіб осмислення та сприйняття краси. В першу чергу внутрішньої, за рахунок розриву, виверження, дуже тілесного та болючого.

В 50-60-х роках відбувалася така собі творча полеміка GUTAI GROUP з ФЛУКСУСОМ. Маючи багато спільного ці два явища постіно перегукувалися між собою. І досі мистецтвознавці та дослідники намагаються визначити хто на кого впливав.

Вхід вільний. Реєстрація обов’язкова https://goo.gl/forms/J7n2gksjh5mOnIgb2
про лекторій ОБРАЗ — https://goo.gl/0vV3IP

бачите помилку, пишіть сюди