МЕХАНІЗМ ЕВОЛЮЦІЇ

22339636_1554892927890436_4242380266907348498_o

Сьогодні, 17 жовтня о 18.30 Modern Art Research Institute of the National Academy of Arts of Ukraine (Київ) відкриває новий проект в рамках Х платформи «Новітні спрямування».

Текст організаторів:

В основі проекту роздуми про сучасну біополітику, як в ній уживаються механістичний підхід та еволюціонізм.
«Вислів Рене Декарта «мислю, отже існую» сьогодні звучить вже не так оптимістично як в XVII столітті. Мислити й існувати може і робот. Питання в тому — що взагалі робить нас людьми? Біологічне тіло, а з ним фантазія розум почуття, чи може егоїзм страх і жага задоволень?
Раціоналізм так завзято відхрестився від чуттєвого досвіду, що в підсумку до чорного списку потрапило не тільки варварство та дикість, але і емпатія та співчуття. Все це було віроломно змішано незважаючи на свою строкатість і витіснене із зони культурного комфорту, щоб звільнити місце для розуму та економічно вигідних відносин.»
«Світ досі відчуває на собі вплив ідеології, яка рясніє економічними термінами на кшталт капітал, додана вартість, продуктивна сила і тд. Але це не прорахунок розумних людей —
навпаки наслідок їх абсолютної віри в «чистий розум», якого ніхто як виявилось немає. Його немає не тільки в тоталітарних та посткомуністичних країнах, його швидше за все взагалі не варто шукати серед людей. Більше шансів у цьому відношенні якраз у штучного інтелекту. Він виглядає більш чистим не тільки в філософському, а і в санітарному сенсі, порівняно із будь-яким людським мозком. Проте це не означає, що стерильна чистота автоматично робить його безпечним.
Людям зручно вважати роботів свого роду обслуговуючим класом, який можна експлуатувати без жодних обмежень, але як бути, якщо штучний інтелект перейде в режим індивідуалізму, чи буде тоді людське тіло гарантією людяності? Роботи поки не борються за свої права, але рівність людей і машин — це всього лише справа техніки»

 

Учасники проекту: Федор Александрович, Виктор Арефьєв, Юлія Беляєва, Богуславська Тетяна, Bondero Vadim, Alexey Buistov, Тетяна Василенко, Алла Волобуєва, Петро Гронский, Снергій Западня, Андрій Зелинський, Гамлет Зіньковський, Олексій Золотарьов, Сергій Ігнатенко, Ігор Канівець, Олександр Клименко, Сергій Корнієвський, Антон Логов, Олександр Ляпін, Роман Михайлов, Мо Мот, Нина Мурашкіна, Андрій Набока, Юра Пикуль, Valentin Popov Art, Художник Эдуард Потапенков, Роман Пятковка, Astian Rey, Людмила Раштанова, Юрій Сивирин, Виталий Маковий, Світлана Сова, Дмитро Тубелець, Євген Тайм, Микита Цой, Lilya Chavaga, Оксана Чепелик, Ілля Чічкан, Юрій Шабельніков, Ганна Шумська, Ірина Феддер-Борисенко, Наталія Юдіна.

Керівник проекту: Ігор Абрамович
Куратори: Андрій Сидоренко, Александра Халепа.

 

Відкриття відбудеться о 18.30, 17.10.2017 в Modern Art Research Institute of the National Academy of Arts of Ukraine, за адресою Євгена Коновальця, 18 Д.


В подальшому експозицію можна буде відвідати з понеділка по п’ятницю 10.00-20.00, в суботу 11.00-17.00.

бачите помилку, пишіть сюди