МИСЛЕФОРМИ ЛЕОНІДИ БОГИНСЬКОГО

20031605_796189150541208_1154074236134484835_n

Сьогодні, 27 липня о 16:00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється виставка кераміки Леоніда Богинського.Від організаторів:
Леонід Богинський – один із лідерів і найяскравіших представників сучасного мистецтва кераміки. Його роботи вирізняються своєрідною пластичною манерою, особистою художньою мовою, яка передає чітко означену життєву позицію автора.
Леонід Богинський у 1980-ті роки став одним із засновників нової художньої традиції в українській кераміці, засобами глиняної пластики відображаючи сучасність, її протиріччя та внутрішній неспокій, біль і драму життя, любов і страждання, муку, радість і трагізм людських стосунків.
Традиційні форми народної кераміки у художника є універсальним засобом передачі філософських роздумів та ідей. Так, монументальні макітри несуть філософське навантаження, а чорно-білі фарфорові об’єми – це особиста розповідь, фантазія художника з приводу життєвих історій або філософських міркувань про буття. У діалозі чорного та білого художник передає драматичні колізії життя, складність і водночас простоту людського існування.
На виставці представлені твори митця з колекції музею, а також роботи, передані родиною Майстра на час виставки та твори матері художника Євгенії Заремби-Богинської в стилі «міського наївного мистецтва».

бачите помилку, пишіть сюди