МАЛЯРСТВО

21314624_676452775879627_2068840748714227911_n

Сьогодні, 13 вересня о 16.00 в НМЛ ім. Андрея Шептицького (Львів) відкриття виставки Володимира Риботицького (Львів). Виставка триватиме до 8 жовтня.

Текст організаторів:

Володимир Риботицький завжди був яскраво вираженим прихильником експресіонізму – мистецької течії, котра пронизує все ХХ століття і до сьогодні залишається актуальною.

Експресія позначає як особистий характер, так і творчий почерк художника. Його нестримна внутрішня енергія перебуває в органічній єдності з буянням насичених малярських барв, високою напругою тональних контрастів, динамічним рухом локальних кольорових плям, сповнених несподіваними фактурами.

Експонованим творам митця притаманний легкий та невимушений колорит, ніжні пастельні переходи, гармонійно врівноважені складні гами чи різкі кольорові зіставлення, що резонують на межі дисонансу. У тематичному спектрі своїх творів художник зберігає захоплення пейзажем, досконалою красою природних форм, серед яких рідко зустрічаємо рукотворні предмети. Фігури звірів, птахів, людей, які іноді з’являються в його композиціях, зазвичай позбавлені яскраво вираженої самоцінності та стають органічними складовими загальних пластичних мотивів. У полотнах, присвячених минулому, абстраговані від конкретної реальності, фігуративні елементи набувають значення загадкових, космологічних чи сакральних знаків-символів.

Митець ніби постійно балансує на межі фігуративного експресіонізму та абстракції. Його композиції інспіровані конкретними зображальними мотивами, які виконують функції первісної теми –– заспіву для складної і багатогранної образотворчої симфонії. Саме ця ілюзія звучання музики, її своєрідна матеріалізація справляє неповторне враження від споглядання більшості малярських полотен Володимира Риботицького.

 

бачите помилку, пишіть сюди