EN

КОНФЛІКТ НАВКОЛО СПІЛЧАНСЬКОГО МАЙНА НАБУВАЄ ОБЕРТІВ

89

П’ять членів Національної спілки художників виключенно зі складу обласної (львівської) організації. Про це повідомив Громадський портал Львова “Форпост”. МіТЄЦ звернулася до художників та редакції порталу за коментарями щодо публікації.

 

СТАТТЯ В “ФОРПОСТІ”:

Із Львівської обласної організації художників виключили низку осіб. Винирнули заборгованість та майнові інтереси

Неділя, 23 квітня 2017, 09:01

Львівська обласна організація Національної спілки художників України оприлюднила лист від Голови спілки Володимира Чепелика, в якому йдеться про виключення зі складу обласної організації низки осіб – через порушення морально-правових норм передбачених Статутом НСХУ. Зокрема, через безконтрольність у фінансово-господарській діяльності, яка призвела до заборгованостей та втрати спілчанського будинку №9 на пл. Міцкевича.

“Прошу довести до членів Львівській обласній організації Національної Спілки художників України (ЛОО НСХУ) про прийняте Рішення від 30.03.17 за №14 Радою НСХУ за результатами роботи Центральної ревізійної Комісії НСХУ, що до конфлікту у ЛОО НСХУ.

Відповідно до прийнятого Рішення з членів ЛОО НСХУ виключено зокрема такі особи: Василь Ярич, Дмитро Парута, Сергій Якунін, Вікторія Ковальчук та Василь Заляско, які допустили порушення морально-правових норм передбачених Статутом НСХУ у діях, що скеровані проти спільних інтересів НСХУ та, які компрометують ділову репутацію Спілки, а також свідомо і цілеспрямовано спотворюють справжню інформацію, яка стосується майнового комплексу НСХУ на Львівщині.

Будинок на площі Міцкевича, 9, який належав художникам і був об’єктом суперечок із інвесторами. Зокрема, які вводили в оману широке коло членів ЛОО НСХУ, користуючись негативними фактами попереднього періоду діяльності ЛОО НСХУ, коли її очолював інший Голова ЛООНСХУ та коли через безконтрольність у фінансово-господарській діяльності ЛООНСХУ було втрачено спілчанський будинок №9 на пл. Міцкевича у м. Львові, а також заподіяно значної заборгованості по комунальних послугах, податках та енергоносіях у Салоні «Художник» і на Львівській Кераміко-скульптурній фабриці, через що НСХУ втратила частку майна і ледь не позбулася всієї частки нерухомості фабрики”, – йдеться у повідомленні.

КОМЕНТАРІ ХУДОЖНИКІВ:

Василь Ярич, Народний художник України


art-lviv-online-vasyl-yarych

В статті мова йде про фундамент на площі Міцкевича, але нас тоді ще не було в правлінні, і все, що відбувалося щодо Міцкевича – нас не стосується. Керівництво Спілки перекручує все так, що ніби-то це ми продали усе спілчанське майно. Олег Микита керує дванадцять років, і за цей час усе майно, що лишалося до нього – продане. Ніякого відношення до цього майна ті, кого виключили зі Спілки, не мають. На наш запит до керівництва Спілки в його листі-відповіді йдеться про те, що керівництво продало фундамент на Міцкевича Ростиславу Оленчину за 32 тисячі гривень для збереження. Про яке збереження може йти мова – нам не зрозуміло. Тепер спробуйте в нього це майно забрати і повернути Спілці! Це майже неможливо. Фундамент в центрі сьогодні коштує мільйони гривень. Оленчин за офіційною версією ніби відвоював це майно у рейдерів, але не відомо – чи він сам найняв цих рейдерів і в них відвоював майно для себе. Такі захоплення чужого майна – це схеми відомі і стандартні. Щодо публікації в «Форпості» – це є несерйозно. Нас виключили зі Спілки за те, що ми хочемо, щоб нам показали, яким є її стан  – фінансовий, майновий. Нам кажуть, що це конфіденційна інформація, але це абсурд. Вони хочуть, щоб усе відбувалося тихенько, і щоб ніхто не знав справжньої інформації, і щоб їм ніхто не заважав ділити майно Спілки. Це і є їхня так звана конфіденційність.

 

Дмитро Парута, художник

Нас звину10985593_1390118604634431_6331294198066559843_nватили для того, щоб нас позбутися. Нас відсторонили від Спілки і очорнили. Навіть виключили зі Спілки художницю-графіка Вікторію Ковальчук, тому що вона звернулася до керуючого майном ЛООНСХУ Ростислава Оленчина з проханням надати економічній звіт за його економічну діяльність. Прибирати людей, які висловлюють свою думку і захищають свої права – це метода сталінських часів. Нас звільнили на раді голів спілок, де голови одностайно проголосували за наше виключення, але нам мусили надати хоча б слово захисту на тій раді. Нас туди ніхто не запросив. Ніхто з художників навіть не заступився за нас. Це гра в одні ворота. Вони думають, що ми зупинимося і будемо мовчати. Ми мовчати не будемо, а будемо і надалі говорити, що йде розкрадання майна в незаконний спосіб. Вони скрізь, де тільки можуть, порушують Статут спілки. Зараз вони міняють під себе статут, щоб їм легше було красти – керуючий майном за новим статутом може прймати рішення щодо майна, не враховуючи низову спілку. Усе робиться за нашими спинами. Вони хочуть зробити нас безправними особами, але ми бачимо перед собою світло і добиваємося своєї правди.

 

 

 

 

 

Василь Заляско, художник

17265201_241130816349446_915032478762887424_nМене звинуватили в розкраданні майна, але мене ще близько не було в рядах Спілки, коли вони почали розбазарювати майно. Я буду подавати в суд, щоб оскаржувати це, бо це зачіпає мою гідність. Це доволі сумна ситуація, але ми не відступимо від захисту своїх прав.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Микола Шимчук, екс-голова ЛОО НСХУ (1996 – 2003 р.р.), професор кафедри монументально-декоративного живопису ЛНАМ

ibЯ висловлюсь не про статтю, а про суть питання. Майно належить колективу, бо Спілка художиків – це колективна громадська організація, яка накопичувала десятками років і сотнями людей майно, і раптом виявилося, що майна немає. Можливо, відчуження майна від колективу оформляли правильно, і воно, вочевидь, попало в інші руки. Цим фактом зацікавилися певні члени спілки. По статуту вони мають право звернутися до керівництва спілки у Львові, Києві і дістати повну інформацію щодо долі майна і фінансово-господарської діяльності Спілки, але в цьому художникам відмовили. Художники звертались до ревізійної комісії, їм відповіли, що це засекречені державні матеріали, і Спілка не зобов’язана надавати її членам інформацію. Так що сьогодні невідомо конкретно, чи все майно в одних руках, а воно так виглядає, чи ні. Тобто люди поцікавились інформацією, на яку мають право, і за це їх виключили зі Спілки, надаючи смішні і накручені аргументи. На офіціні запити ініціативної групи художників, які були надіслані Національній спілці України, відповідь отримано приблизну. На другий запит художникам досі не відповіли. На сьогодні це лише окремі фрагменти більш-менш об’єктивної інформації про зникнення майна Спілки художників Львова. Хоч такі ж речі є і в інших організаціях, але там мовчать, не розумію чому, але, можливо – задоволені. Спілчани просто поцікавились, куди поділося майно, і їх покарали в жорстокий і смішний спосіб.

 

 

 

 

Володимир Ропецький, заслужений діяч мистецтв України, педагог, доцент Української академії друкарства

Ropetskyy_portret

В статті йдеться про мораль, про відчуження майна – все це робили вони (нинішнє керівництво Спілки Художників України – МіТЄЦ), але без відома творчого колективу. Це практикується до сьогодні, і цей процес є повзучим, і вони його не зупиняють, а звинувачують, що це провина членів Спілки художників, зокрема членів Львівської обласної організації.

ВІДПОВІДЬ ГРОМАДСЬКОГО ПОРТАЛУ “ФОРПОСТ” ЩОДО ОПРИЛЮДНЕННИХ ФАКТІВ У СТАТТІ: 

“Ми подали одну сторону конфлікту. Працюємо над висвітленням позиції іншої сторони”.

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ

до делегатів звітно-виборчої конференції Львівської обласної організації Національної спілки художників України, яка відбудеться сьогодні у Львові 27 квітня о 14.00 в Палаці мистецтв: 

18119232_1751668038479484_4495131446235057036_n

18056835_1751668041812817_5460868510269583761_n

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.