ІКОНОПИС ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ

25289490_10155090701093144_1295505819003313559_n

Сьогодні, 20 грудня о 15.00 в Національному художньому музеї України (Київ) відбудеться презентація другої книги монографії Патріарха Димитрія (о. Володимира Яреми).

Текст організаторів:

«Іконопис Західної України» присвячено пам’яткам XVI – початку XVII століття.

Двотомна монографія «Іконопис Західної України» є найбільшою науковою працею вченого-богослова, написаною на основі його багаторічного дослідження західноукраїнських ікон.
Перша книга, в якій проаналізовані іконописні пам’ятки XII–XV століття, удостоєна 1991 року Премії імені Іларіона та Віри Свєнціцьких від Науково-мистецької Фундації імені митрополита Андрея Шептицького при Національному музеї у Львові.

У другій книзі монографії, написаній у першій половині 1990-х років, о. Володимир Ярема аналізує українське сакральне малярство ХVІ століття – того періоду, коли в ньому востаннє домінувала візантійська основа, адже у наступному столітті іконопис дедалі більше підпадає під вплив західноєвропейського малярства.

У своєму дослідженні автор розглядає практично усі відомі йому іконописні пам’ятки, збережені переважно в музеях України, Польщі та Словаччини, аналізуючи їх як за іконографічними, так і за стилістичними та часовими ознаками. Велику увагу приділяє богословській програмі та конструкції тогочасного іконостасу. Автор окреслює найбільші іконописні майстерні XVI століття і простежує стилістичні зміни у діяльності майстрів впродовж 100 років, для порівняння наводячи пам’ятки XVII століття.
Текст супроводжується багатим ілюстративним матеріалом, досі не представленим у такій повноті у жодному виданні. Багато ікон публікується вперше. Книга доповнена комплектом кольорових таблиць, підготовлених упорядником.

У презентації беруть участь упорядник видання Кость Маркович, (іконописець, приват-доцент Львівської академії мистецтв, онук автора), наукова редакторка видання Марія Гелитович (кандидатка мистецтвознавства, завідувачка відділу давнього мистецтва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького), директор видавництва «Друкарські куншти» Роман Гера.

Модерує презентацію – Галина Бєлікова, завідуюча відділом стародавнього мистецтва НХМУ.

бачите помилку, пишіть сюди