ФІКсаЦІЯ

vyst

Завтра, 18 травня о 19.00 у тернопільській галереї «Бункермуз» розпочнеться відкриття виставки львівського митця Ростислава Гарбара.

 

 

 

 

Текст організаторів:

бульвар Т. Шевченка, 1

Експозицію «ФІКсаЦІЯ» складуть роботи, де автор міркує про фіктивні образи несвідомого; їхнє символічне значення; про те, чи можна їх зафіксувати на полотні.  

 

 Фікціоналізм – філософська позиція, згідно якої наші

уявлення про світ є набором ілюзій та фікцій, а вся людська діяльність виправдана лише з погляду її практичного застосування. У людській психіці є безліч фіктивних образів, що зароджуються в глибинах несвідомого, — каже художник. — У сновидіннях вони часто набувають характеру спотвореного та химерного, що є симбіозом кількох віддалених за формою та змістовим наповненням об’єктів, і співставляються так, що важко прослідкувати їх логічний зв’язок. Однак на іншому — ірраціональному рівні сприйняття — може відкритись їхнє символічне значення. Фіксуючи ці образи, я практично документую їх появу в нашій ірреальності. Проте оскільки фікціоналізм ставить під сумніви та називає вигадкою вселюдське буття, то чи справді відбувається фіксація?.. Можливо, сама фіксація і є фікцією?..

бачите помилку, пишіть сюди