Меню

«faceLESS» Дар’ї Майбороди в Gallery 83

Завтра, 9 жовтня 0 19.00

Текст організаторів:

В київській Gallery 83 буде презентовано персональний проект молодої київської художниці Дар’ї Майбороди «faceLESS». До експозиції увійдуть нові роботи, які були створені протягом останніх місяців.

Дар’я Майборода ділиться з глядачем своїми емоціями, але без нещирої творчої самопожертви. Вона не нав’язує особисті переживання кожному, а скоріше ставиться до глядача з почуттям емпатії, надаючи свободу та можливість бути самим собою у питаннях інтерпретацій. Згідно думки художниці, тіло говорить мовою чуттєвості, а її картини – це рефлексії її особистих почуттів та емоцій.

Дар’я Майборода, автор проекту:
«Я малюю тіло та робила це завжди. Я завжди любила пластичну анатомію та живопис. Коли я дивлюсь на тіло, то не бачу еротики, а бачу анатомічну естетику: я дивлюсь на руки, та бачу кістки, м’язи, колір та об’єм, дивлюсь на тіла людей, і одразу відтворюю їх об’ємну форму в своїй голові. Я прийшла до ідеї безособистісної тілесності просто – мені подобаються тіла, але не подобаються обличчя. Коли я потрапляю в музей, мене дратують погляди з картин. Фотографії, до речі, це не стосується. В будь-якому випадку, в моїх картинах глядач не знайде прямих поглядів та традиційних портретів. Мені подобається розбирати тіло на пазли, та збирати його назад на полотні, створюючи тілесну емоцію. Адже мова тіла – це чуттєвість. Мене постійно питають, чому я малюю тіла. Я роблю те, що відчуваю. Передавати свої емоції через жіноче тіло дуже природно для мене, адже я володію жіночим тілом. На картинах я зображую себе через чуже тіло. Це не моє тіло, проте це я . І це може бути хто завгодно. Це ти, якщо ти це відчуваєш».

Даша Біленко, куратор проекту:
«У проекті faceLESS ми з художницею не прив’язуємось до гендеру, кожна людина може відчути через картини самого себе. Так, майже на всіх роботах зображені жінки, однак це зрозуміло, адже це рефлексії художниці, яка знаходиться в жіночому тілі. Тілесність є лише провідником емоційності та чуттєвості, на яку і робиться акцент у проекті. Нагота тіл символізує навіть не стільки фізичну оголеність, скільки емоційну. Питання естетичної привабливості також грає не останню роль».

Цей проект насправді – про кожного з нас, він про тебе. Це ти – та людина, яка вже давно прийняла рішення слідувати особистісному курсу. Коли все навколо зникне, залишиться тільки емоційна нагота в твоїй фізичній оболонці – тілі. Це ти – та людина, яка зображена на картинах.

Gallery 83

Тарасівська, 3А

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою