Меню

До 14 листопада «ПРОЗОРІСТЬ. БАЛТІЙСЬКА СПОВІДЬ» в «КалитаАртКлуб»

Сьогодні, 1 листопада об 11.00

Текст організаторів:

Прозорість. Балтійська сповідь

У 2018 році країни Балтії відзначають 100-річчя проголошення незалежності. З нагоди цих свят у київській галереї «КалитаАртКлуб» відбудеться виставка митців скла, які представляють три країни.
Балтійський шлях, як втілення духу свободи та гідності, завжди приваблював. А шлях тих, хто працює зі склом, вражає випробуваннями. Бо це завжди – імпровізація на рівні ризику, пошук моменту, зіткнення конкретного мислення з абстрактною формою, боротьба вогню з руками митця, протистояння крихкості та міцності, у якому й народжується мистецтво скла.
Анда Мункевіца (Латвія), Іво Лілль (Естонія), Індрє Стулґайтє-Крюкєнє та Реміґіюс Крюкас (Литва), присвятили себе мистецтву скла, довівши власну майстерність до досконалості та вдаючись до філософських узагальнень.
Прозорість – це одна з головних характеристик скла, його специфічна якість. Але саме цю якість потрібно й корисно все частіше застосовувати у людських взаємовідносинах під час вирішення соціальних і політичних проблем. Прозорість як стан душі, як чистота думки та дій, є нагальною потребою. І скло, як охоронець часу, може бути вчителем. Спробуємо вдивитися у життя скла, помилуватися грою променів у ньому.
“Балтійська сповідь” – це розмова вітру з морем, піщаних дюн з хмарами та дощем, за якими приховується сонце. Це сповідь про нас і світ, де велика мудрість – бути вдячними красі буття. І митці дарують нам цю мить краси.

Олена Сом-Сердюкова
Куратор виставки

Виставка триває до 14 листопада

Галерея «КалитаАртКлуб»

Малопідвальна, 21/8

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою