ДИМ part 2

23318968_1523858987661455_5732122490563326200_nСьогодні, 14 листопада о 18.00 в арт-просторі «SKLO» (Київ) відкривається виставка Вартана Маркар’яна (Полтава). Експозицію можна подивитися до 26 листопада.

 

 

Текст організаторів:

Феномен міста починає активно цікавити мистецтво тільки з кінця 19 — початку 20 століття, коли на їх активний розвиток та беззаперечний вплив на людей вже не можна було не звертати уваги. В свою чергу, предметом уваги Вартана виступає не місто, як сукупність і зосередження різних об єктів, будівель і топосів, а місто, як символічний простір з котрим кожній людині доводиться вступати в контакт.
Місто — це складна система функцій, зв’язків, значень, структур, з котрими зіштовхується кожен, хто потрапляє на його орбіту. Художник не береться за їх відстеження та виявлення — всі ці феномени редукуються и виносяться за рамки, — тоді як основна творча інтенція спрямовується на пошук граничних станів даного діалогу (його екстремумів), коли стикаючись співрозмовники зриваються на крик та істерію або інфантильно замовкають, радісно приймають один одного в обійми або байдуже розходяться.Художнім виразом цих станів стали образи з одного боку — вокзалу, дороги та колії, а з іншого — заводу, труби й диму.
Виявивши й усвідомивши себе, як частину міського цілого, кожен розуміє, що це міське єдине — не пустий простір, в котрому розташовуються деякі речі, а живий топос зі своєю міфологією, зі своїм обличчям і мовою. Роботи Вартана нагадують, що діалог з таким складним й масштабним організмом — це розмова не на рівних.Місто залишає відбитки на приїжджаючих, переробляє своїх жителів, асимілює. Воно здатне на те, щоб поглинути людину, залишивши лише тінь, обрис і дим.
Що ж тоді? — Вокзал та тікати? Але чи є куди?
Перформативна відповідь художника є у його власній ворчості. Тільки через естетичний дискурс можна проникнути до сутності міста, котра так само була виявлена та сформульована у творі мистецтва. Вберегти се й говорити з містом на рівних можна, але тільки мовою мистецтва.

концепція — Антон Усанов
.

бачите помилку, пишіть сюди