Меню

DECOMMUNI_ATION. Подача заявок до 7 листопада!

Текст організаторів:

DECOMMUNI_ATION — дослідницький міждисциплінарний проект німецьких та українських художників, що стосується комеморації, мистецької свободи та несвободи, осмислення культурної спадщини радянського періоду, мистецтва тоталітарних режимів. Українська декомунізація 2015-го року викликала суспільні дискусії та палкі полеміки, у яких повсякчас траплялися апелювання до досвіду Німеччини. На часі аналіз спільного досвіду в мистецькій царині.
DECOMMUNI_ATION — це конструкція з понять “декомунізація” — заборона комуністичної ідеології та культурна політика щодо цього, а також “дискомунікація” — порушення взаємозв’язку та коммунікації.

Ми запрошуємо молодих художників та дослідників до колективної рефлексії культурного та політичного минулого та можливого майбутнього Києва та Берліну. Учасники проекту працюватимуть над дослідженням культурного спадку радянського періоду, сучасного контексту та декомунізаційних процесів. Роботи учасників будуть представлені на фінальній спільній виставці і в KUNSTHALLE AM HAMBURGER PLATZ Kunsthalle am Hamburger Platz

Проект ініційований студентами і професорами The weissensee school of art and design http://www.kh-berlin.de, що стане головним майданчиком для роботи учасників у Берліні. Проводиться у партнерстві з ініціативою Сошенко 33 та Національною академією образотворчого мистецтва та архітектури.

Резиденція німецьких учасників у Києві: 15 — 24 листопада 2018 р.
Резиденція українських учасників у Берліні: 15 — 25 січня 2019 р.
Відкриття виставки в KUNSTHALLE AM HAMBURGER PLATZ : 23 cічня 2019 р.

Проїзд та житло у Берліні забезпечується за рахунок програми. Кількість участників у кожній групі — 13 чоловік. Приєднатися до київської частини дослідження можливо за бажанням. Інформацію щодо програми у Києві буде опубліковано пізніше.

Щоб подати заявку на проект, будь ласка, надішліть повідомлення на електронну пошту soshenko33@gmail.com з темою «Decommuni_ation» до 7 листопада. Будь ласка, напишіть короткий параграф про себе і свою мотивацію, а також надішлить своє портфоліо. По можливості пишіть англійською мовою. Мова резиденції — англійська. Вік учасників — до 35 років включно.

Проект реалізовано в рамках «MEET UP! German-Ukrainian Youth Encounters» за підтримки Фонду «Remembrance, Responsibility and Future»(EVZ). Думки, висловлені авторами, не обов’язково збігаються з позицією Фонду EVZ. Автор несе повну відповідальність за зміст свого проекту.

Партнер проекту Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою