100 ПОРТРЕТІВ АНАТОЛЯ ПЕТРИЦЬКОГО

19275190_840607069430701_4374401658989926595_n

Сьогодні, 29 червня о 19:00 у МЦ «Локація» відбудеться презентація книги про український авангард.

Від організаторів:

Видавництво РОДОВІД і Мистецький центр «Локація» запрошують на презентацію нової книги Тетяни Павлової «Carte Blanche Aнатоля Петрицького» — про одного з найяскравіших представників українського авангарду.

Учасники і учасниці зустрічі:
— Тетяна Павлова, авторка книги, мистецтвознавиця, доцент кафедри теорії та історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв
— Андрій Павлов,дизайнер

Із Михайлем Семенком Петрицький торує шляхи панфутуризму. Із Лесем Курбасом реформує нову українську сценографію.
Харківський період був зоряним часом його творчості. Саме тоді він створює унікальний пам’ятник тогочасній творчій еліті України — «стопортретну серію», де закарбував для історії інтелігенцію рубежу 1920–1930-х, перед самим спалахом терору, що обернеться Розстріляним Відродженням.

Уже невдовзі більшість портретованих затавровано як «ворогів народу» та страчено. Мали щезнути й самі їхні портрети, виконані Петрицьким. Уперше складаючи докупи вцілілі з них (у музеях і приватних колекціях) і втрачені (відомі в репродукціях), авторка підтверджує гіпотезу мистецтвознавця Бориса Лобановського, що портретна серія Анатоля Петрицького за інших обставин могла би «змінити долю європейського портрета».

Більше про видання тут.

бачите помилку, пишіть сюди